سی آر ام مایکروسافت با تمام مزیت ها و امکاناتش!

سی آر ام مایکروسافت با تمام مزیت ها و امکاناتش!

سی ‌آر ام مایکروسافت

اگر از صاحبان کسب و کار این سوال را بپرسید که به نظرشان مهم ترین عنصر شغلشان چیست، احتمالا بدون تردید جواب می دهند: درک بهتر مشتریان برای ارائه خدمات بهتر و در نهایت فروش بیشتر!

در واقع تمام هدف از از راه اندازی یک کسب و کار، جذب مشتریان بیشتر است. اما آیا تا به حال به این نکته فکر کرده اید که ارتباط با مشتریان باید چگونه باشد؟ آیا تصور می کنید که وضعیت ارتباط با مشتریان در طول چند سال گذشته، به همان منوال سابق بوده است؟

باید به صراحت این موضوع را نقض کنیم و به شما بگوییم که امروزه سیستم های پیچیده تری برای ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات به آن ها به وجود آمده است. یکی از چیزهایی که در خصوص ارتباط نوین با مشتریان باید بدانید، موضوع نرم افزارهای CRM و ابزار های مشابه و به خصوص سی‌آرام مایکروسافت است. 

سی آر ام مایکروسافت
مزایای استفاده از سی ‌آر ام مایکروسافت

اگر مدیر یک شرکت هستید و می خواهید که ارتباط بهتری با مشتریان خود داشته باشید و از ابزارهای نوین استفاده کنید، حتما تا انتهای این مقاله را دنبال کنید. 

تاریخچه ای بر نرم افزار سی آر ام مایکروسافت

بعد از سال ۲۰۰۳ که این نرم افزار عرضه شد، نسخه های مختلفی از آن ارائه شده است. اما شاید هیچ یک از آن ها به اندازه ی داینامیک crm در میان ایرانیان محبوب نشده باشد. تا به این لحظه، ۵ نسخه ی مختلف از نرم افزار داینامیک بازار آمده است که هر یک از آن ها ویژگی ها و خصوصیات خود را دارند.

سرانجام در سال ۲۰۱۶ بود که شرکت مایکروسافت، تمامی محصولات خودش که در حوزه اطلاعات سازمانی بودند را تجمیع کرده و در قالب یک محصول خاص به نام مایکروسافت داینامیک ۳۶۵ ارائه کرد. نرم افزاری جامع و کامل که مدام در حال آپدیت است تا به ابزاری کارآمدتر برای صاحبان مشاغل و شرکت ها تبدیل شود. 

البته در حال حاضر ۳ نسخه از این نرم افزار وجود دارد 

Dynamics 365 CE

Dynamics 365 business central 

Dynamics 365 finance and operation

که dynamics 365 ce  همان dynamics crm  خودمون هست 

معرفی نرم افزار CRM مایکروسافت

در مقاله های قبلی وبسایت به موضوع سی آر ام و ارتباط با مشتریان اشاره کردیم. اما این ارتباط از طریق نرم افزارهای مختلفی صورت می گیرد که شاید معروف ترینشان سی آر ام مایکروسافت باشد. 

به گزارش مجله خبری فارستر، سی آر ام مایکروسافت یکی از سه نرم افزار برتر در این زمینه است که در سال ۲۰۰۳ عرضه شد. 

از آن سال تا به امروز، نسخه های متفاوتی از این نرم افزار به بازار عرضه شده است و مدام ایرادات و باگ های آن برطرف شده است تا به بهترین حالت خود نزدیک شود و نیاز کسب و کارهای مختلف را برطرف کند. 

داینامیک سی آر ام که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است تا به حال بیش از ۴۰ هزار شرکت را به مشتریان خود تبدیل کرده است و بیشتر از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار کاربر دارد. 

اگر بخواهیم نگاه دقیق تری به نرم افزار سی آر ام مایکروسافت بندازیم باید بگوییم که پنل های مختلفی برای خدماتی از جمله فروش، بازاریابی، خدمات و دیگر حوزه ها طراحی شده است. به این ترتیب یک شرکت می تواند بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر، احتیاجات شرکت را با استفاده از همین نرم افزار به شکل اصولی برطرف کند. 

یکی دیگر از مزیت های نرم افزار سی آر ام مایکروسافت این است که می توان در مدت زمانی کوتاه، تمامی فرم ها ، فرآیند ها و گزارشات مخصوص را سفارشی سازی کرد. 

معرفی انواع ماژول های نرم افزار سی آر ام مایکروسافت

یکی از اصلی ترین مزیت های نرم افزار سی آر ام مایکروسافت این است که خدمات زیادی از شرکت را تحت پوشش قرار می دهد و در قالب ماژول های مختلف ارائه می کند. در ادامه به برخی از مهم ترین ماژول های نرم افزار crm مایکروسافت اشاره کرده ایم:

ماژول فروش

یکی از اصلی ترین بخش های هر شرکت، واحد فروش است. برای این که تیم فروش یک شرکت به بهترین نحو عمل کند و راندمان کاری را بالا ببرد، می تواند از ماژول های فروش نرم افزار crm مایکروسافت استفاده کند. هرچند که نرم افزار مایکروسافت داینامیک ۳۶۵، بخش های قابل توجهی دارد اما در خصوص بخش فروش، مزیت های مضاعفی ارائه می کند. مزیت هایی مثل:

 • تیم فروش با استفاده از این ماژول ها می تواند سرنخ های بیشتری تولید کرده و روابط بهتری با مشتریان برقرار کند. 
 • ارتباط میان خود تیم نیز هوشمندتر و بهتر خواهد شد. 
 • مدیریت سفارش از طریق این ماژول ها امکان پذیر است.
 • می توان پیگیری صورتحساب ها را نیز انجام داد

به طور کلی، نرم افزار داینامیک سی آر ام ۳۶۵ مایکروسافت، ماژول های متنوعی دارد که ارائه خدمات به مشتریان را راحت تر می کند.

ماژول بازاریابی

یکی دیگر از ماژول های موجود در این نرم افزار، آن هایی هستند که به بازاریابی بهتر کمک می کنند. در واقع بدون بازاریابی نمی توان مشتریان زیادی برای کسب و کار خود دست و پا کرد. لازم به ذکر است که امروزه، تیم بازاریابی باید بتواند یک کمپین تبلیغاتی را خیلی سریع برنامه ریزی کرده و تا انتها، اجرا کند. با استفاده از سی آر ام مایکروسافت می توانید این بازاریابی را با سرعت بیشتری انجام دهید. 

در واقع اصلی ترین مزیت این نرم افزار در بازاریابی شرکت، این است که روند امور مارکتینگ را سرعت می بخشد. همچنین می توان به مزیت های زیر نیز اشاره کرد:

 • پیام رسانی به شکل بهتری انجام می شود
 • درک بهتری نسبت به مشتریان خواهید داشت
 • سرعت انجام بازاریابی بالا می رود
 • برنامه ریزی امور راحت تر صورت می گیرد.
 • برندتان از انسجام بهتری برخوردار خواهد بود. 
 • گزارش تمامی امور تبلیغاتی و کمپین ها را در اختیار شما می گذارد

به طور کلی مزیت های فوق العاده ای که این نرم افزار ارائه می کند باعث شده است که خیلی سریع مورد توجه کسب و کارهای مختلف قرار بگیرد. 

ماژول خدمات

هر کدام از مشتریان یک کسب و کار، نیازمند خدمات به خصوصی هستند و نرم افزار crm مایکروسافت می تواند قابلیت های زیادی برای ارائه خدمات به مشتریان داشته باشد. برخی از مزیت های نرم افزار داینامیک ۳۶۵ مایکروسافت شامل موارد زیر است:

 • زمان جوابدهی به مشتری کمتر می شود
 • روند انجام کارها شفاف تر می شود
 • می توان تعداد خدمات ارائه شده به مشتریان را افزایش داد
 • ارائه خدمات کیفیت بهتری پیدا می کند. 
 • می توانید بر اساس شرایط و نیازهای هر یک از مشتریان، به آن ها خدمات رسانی انجام دهید
 • پاسخ دهی به نیاز مشتریان، دقیقا بر اساس انتظارات آن ها خواهد بود
 • تیم ارائه دهنده ی خدمات شما قوی تر و بهتر عمل خواهد کرد. 
 • هزینه های کلی شرکت ها را کاهش می دهد
 • به رضایت بیشتر مشتریان و تبدیل کردنشان به مشتریان وفادار کمک می کند. 

امکانات و ویژگی های نرم افزار سی آر ام مایکروسافت

در ادامه به برخی از امکاناتی که در این نرم افزار وجود دارد اشاره می کنیم. امکاناتی که قطعا به مدیریت بهتر کسب و کارتان کمک خواهد کرد. 

 • می توان فرم های مختلفی ایجاد کرد

اگر این نرم افزار را در اختیار داشته باشید می توانید از قابلیت ایجاد فرم های مختلف آن استفاده کنید. این قابلیت با استفاده از گزینه ی Form Generator به دست می آید. به این صورت می توانید با توجه به نیازهای خود، تعداد نامحدودی فرم ایجاد کند که هر یک از آن ها به شکل خاصی نمایش داده می شوند. 

 • ساخت گزارش

یکی دیگر از قابلیت های نرم افزار سی‌آرام مایکروسافت این است که با استفاده از آن می توان گزارش های پیشرفته ای از اطلاعات موجود بگیرید. این قابلیت با استفاده از گزینه ی Report Generator به دست می آید. 

 • گردش کار را مدیریت کنید

یکی از مهم ترین ویژگی های سی آر ام که به نام قابلیت Workflow Manager شناخته می شود برای مدیریت گردش کار است. به این ترتیب می توان برای تمامی فرآیندهایی که در شرکت انجام می شوند، گردش کار ساده یا پیشرفته بنویسید. 

 • سی آر ام تحت وب

باید بدانید که این نرم افزار تحت وب است. به این معنی که تنها کافیست نرم افزار سی آر ام را روی یکی از سیستم های شرکت نصب کنید و به این ترتیب، همه بتوانند از قابلیت های آن استفاده کنند. 

 • می توان آن را به نرم افزارهای مختلفی متصل کرد

از دیگر ویژگی های نرم افزار سی آر ام مایکروسافت این است که می توان آن را به نرم افزارهای مختلف اداری و مالی متصل کنید و از اطلاعتشان بهره ببرید. این ویژگی با استفاده از قابلیت SDK Programming انجام می شود. 

 • با دیگر برنامه های مایکروسافت سازگار است

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تمامی نرم افزارهایی که توسط شرکت مایکروسافت ساخته و طراحی شده اند، با نرم افزار سی آر ام مایکروسافت نیز سازگار هستند. نرم افزارهایی مثل ورد، اکسل و…

 • دسترسی کاربران را مدیریت کنید

با استفاده از این نرم افزار می توانید سطح دسترسی هر یک از کاربران متصل شده به آن را تعیین کنید. این کار توسط قابلیت Active Directory انجام می شود. 

البته ناگفته نماند که بعدا می توانید سطح دسترسی کاربران را بر اساس نقش هایی که دارند، تغییر دهید. 

 • رابط کاربری ساده ای دارد

یکی دیگر از مزیت های نرم افزار سی آر ام، این است که رابط کاربری خیلی ساده ای دارند و هر کاربری می تواند از امکانات آن استفاده کند. به عبارت دیگر برای بهره بردن از ویژگی های این نرم افزار، لازم نیست که دانش خاصی داشته باشید. 

 • پشتیبانی از زبان فارسی و تاریخ شمسی

طبیعی است که اگر قرار بود تمام نرم افزار به زبان انگلیسی عرضه شود، خیلی از کاربران نمی توانستند از سی آر ام مایکروسافت بهره ببرند. یا حتی موضوع تاریخ نیز بسیار مهم است چرا که گزارش گیری ها عملا بر اساس تاریخ میلادی ثبت می شود و به این ترتیب زمان زیادی صرف تبدیل آن به تاریخ شمسی خواهد شد. اما در حال حاضر با خرید پکیج فارسی ساز و شمسی ساز  شرکت کیان پرداز هوشمند نرم افزار مایکروسافت ۳۶۵ می توان از نرم افزار را به زبان فارسی و تاریخ شمسی استفاده کنید.

 • درگاه های ارتباطی را مدیریت می کند

با استفاده از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت می توانید تمامی درگاه های ارتباطی خود از جمله نرم افزارهای ایمیل، پیام کوتاه، نمابر ، واتس اپ و… را کنترل و مدیریت کنید. 

 • گردش کارها و فرآیندها را تغییر دهید

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار امکان تغییر فرآیندها و گردش کارهای شرکت است. در واقع دلیل اصلی محبوبیت نرم افزار سی آر ام مایکروسافت اینجاست که برخلاف دیگر سی آر ام ها، امکان تغییر فرآیند بعد از تعریف گردش کار وجود دارد. 

 • مدیریت بهتر کارکنان سازمان

اصلی ترین بخش هر سازمانی، نیروهای کار آن هستند. طبیعتا به هنگام مدیریت کارکنان سازمان ممکن است چالش ها و مشکلات زیادی به وجود آید. اما با استفاده از نرم افزار داینامیک سی آر ام ۳۶۵ می توانید به راحتی روی فعالیت ها و اقدامات کارکنان نظارت داشته باشید و آن ها را کنترل کنید.

 • اطلاعات سازمانی مدیریت می شود

با استفاده از این قابلیت های مختلف نرم افزار سی آر ام، می توان اطلاعات سازمان را مدیریت کرد. هر اطلاعاتی که در سازمان وجود دارد ممکن است قالب جداگانه ای داشته باشد. مثلا برخی از این اطلاعات در قالب ایمیل، پایگاه داده یا قرارداد باشد. با استفاده از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت می توان یک قالب ثابت برای تمامی این اطلاعات طراحی کرد. 

 • چارت سازمان را پیاده سازی کنید

پیاده سازی چارت سازمانی، امری چالش برانگیز است که خیلی از شرکت ها با وجود طراحی آن، از عهده ی پیاده سازی آن برنمی آیند. اینجاست که نرم افزار سی آر ام مایکروسافت می تواند گزینه ی ایده آلی باشد تا بتوانید واحدهای تجاری خود را به شکل بهتری مدیریت کنید. 

 • نمودار و داشبوردهای متنوعی طراحی کنید

زمانی که می خواهید با استفاده از نرم افزار سی آر ام داینامیک ۳۶۵ گزارش گیری انجام دهید، می توانید از نمودارها و داشبوردهای مختلفی استفاده کنید و طراحی های متنوعی داشته باشید. 

چرا باید از نرم افزار Dynamics 365 مایکروسافت استفاده کرد؟

ر شرکتی که از این نرم افزار استفاده می کند، ممکن است دلایل مخصوص به خود را داشته باشد. 

برخی به این دلیل سراغ این نرم افزار سی آر ام می روند که به راحتی با دیگر نرم افزارهای مایکروسافت ادغام می شود. در واقع سازگاری با ورد، پاورپوینت و… از اصلی ترین دلایل این شرکت ها برای خرید نرم افزار سی آر ام مایکروسافت است. 

همچنین نباید فراموش کرد که خیلی از کاربران این نرم افزار به رابط کاربری ساده و دلپسند آن اشاره کرده اند. مسئله ای که می تواند در افزایش تعداد کاربران اثرگذار باشد.

اگر از آن دسته کسب و کارهایی هستید که نیازمند گزارش گیری مداوم می باشید، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

ساختار این نرم افزار انعطاف پذیر است و می توان از آن برای نیازهای مختلف کاربران بهره برد. 

چگونه می توانم به نرم افزار CRM مایکروسافت دسترسی داشته باشم؟

یکی از بهترین ویژگی های سی‌آرام مایکروسافت این است که تقریبا می توان از هر وسیله و سیستمی برای دسترسی به آن استفاده کرد. مثل:

 • موبایل و تبلت
 • نرم افزار Outlook مایکروسافت
 • مرورگرهای اینترنتی مثل کروم

آیا باید نرم افزار crm تهیه کنیم؟

اگر شرکتی در ایران دارید و حالا برای مدیریت بخش های مختلف آن نیازمند نرم افزارهای سی آر ام هستید، پیش از هر گونه اقدامی توصیه می کنیم که به سوالات زیر پاسخ بدهید:

 • چقدر اطلاعات می خواهید وارد نرم افزار کنید؟
 • رابط کاربری نرم افزار چقدر برایتان مهم است؟
 • کدام یک از نیازهای شما با crm برطرف می شود؟
 • نیازمند چه گزارش هایی هستید که این نرم افزار می تواند به گرفتن آن ها کمک کند؟
 • بودجه تان چقدر است؟
 • یکپارچه سازی با سایر نرم افزار ها و ابزار ها چه مقدرا اهمیت دارد 

وقتی که پاسخ دقیقی به تمام این سوالات داشته باشید، می توانید انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید. 

سخن آخر

در نهایت باید بگوییم که نرم افزار سی آر ام مایکروسافت یکی از بهترین گزینه در میان تمام سی آر ام های موجود است. البته این موضوع به نیاز شرکت بستگی دارد. بنابراین اگر تصمیم به راه اندازی این سیستم در کسب و کارتان را دارید، بهتر است همین الان برای خرید یکی از نرم افزارهای سی آر ام اقدام کنید. 

در ضمن فراموش نکنید که مشاوران شرکت کیان پرداز هوشمند آماده هستند که شما را در این زمینه راهنمایی کنند. 

در نهایت امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. 

با ما در تماس باشید

برای دریافت آخرین مقالات و نوشته ها عضو خبرنامه شوید.

© 2021 تمام حقوق این وبلاگ متعلق به کیان پرداز هوشمند می باشد.