Подробнее на сайте: https://news720.ru https://exactnews.ru
https://rawnews.ru https://newsrecent.ruhttps://targetnews.ruhttps://branchnews.ruhttps://newsmoment.ruhttps://newsabc.ru https://newsquick.ruhttps://newsinit.ru https://newsaim.ru https://calmnews.ruhttps://bordernews.ruhttps://newsnight.ru https://sidenews.ru
Slide background

 

آمار واقعی کاربران ایرانی گوگل اعلام شد!

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خوانساری با اشاره به وضعیت گوگل در ایران از دسترسی ۶۷ درصدی کاربران ایرانی از خدمات شرکت گوگل خبر داد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خوانساری با اشاره به رویکرد دولت دوازدهم نسبت به ارائه خدمات عنوان کرد: رویکرد دولت دوازدهم، حمایت، رفع موانع و محدودیت‌ها برای توسعه خدمات بومی است.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با توجه به این مسئله که بخش بسیار بزرگی از نیاز روزمره مردم از طریق خدمات گوگل تامین می‌شود و ایران دارای تحریم‌های گسترده بین المللی و همچنین تهدیدهای امنیتی نسبت به خروج اطلاعات کاربران از کشور است، لازم است تا خدمات بومی و ملی توسعه پیدا کند.

خدمات بومی پیاده سازی شده

محمد خوانساری با بیان اینکه نمونه‌های بومی خدمات کاربردی خارجی در کشور ایجاد شده است، گفت: نمونه‌های بومی خدمات کاربردی خارجی در کشور شکل گرفته است که از جمله آن‌ها باید به جویشگر پارسی جو، مترجم ماشینی برگمان، بستر ارائه خدمات چند رسانه‌ای با نام آپارات، شبکه‌های اجتماعی ایرانی با نام‌های فیس نما، میهن، کلوپ و شبکه رایانامه چاپار برای ارائه خدمات ایمیل اشاره کرد.

وضعیت استفاده از گوگل توسط کاربران

وی در رابطه با دسترسی ایرانی‌ها به خدمات شرکت گوگل اظهار داشت: شرکت گوگل به صورت کلی ۱۹۸ خدمت را برای مخاطبین عادی، توسعه دهندگان، کسب و کارها و زمینه‌های دیگر ارائه می‌دهد که از این میان کاربران ایرانی به ۶۷ درصد از خدمات گوگل یعنی ۱۵۳ سرویس دسترسی دارند. در واقع ۳۱ خدمت گوگل برای کشور ایران به دلیل تحریم‌های بین المللی مسدود و ۱۴ خدمت گوگل نیز در ایران از جمله یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده است.

خوانساری افزود: خدمات تحریم شده گوگل برای کاربران ایرانی مربوط به خدمات مالی، بانکی و یا خدماتی مربوط به توسعه دهندگان نرم افزار و صاحبان کسب و کارها است.

میزان جستجوی کاربران ایرانی در گوگل

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اطلاعات ارائه شده در سایت الکسا گفت: سهم ایران از ترافیک کلی گوگل ۳٫۱ درصد است و از سوی دیگر ۶۲٫۱۵ درصد از ترافیک گوگل مربوط به خدمات موتور جستجو است.

وی ادامه داد: در طی روز ۹ میلیارد جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود که با توجه به سهم ایران از گوگل در حدود ۲۸۰ میلیون جستجو سهم کاربران ایرانی است و در مقابل وضعیت گوگل در ایران، روزانه تنها ۲۰۰ هزار جستجو در موتورهای جستجوی بومی انجام می‌شود.

از این میزان می توان نتیجه گرفت که تقریباً روزانه حدود ۲۸۰ میلیون پرس و جو از کشور ایران به گوگل ارسال می شود و در مقابل آن تعداد پرس و جوهای ارائه شده به جویشگرهای بومی حدود ۲۰۰ هزار است.

۳۰ میلیون کاربر ایرانی در سرویس جیمیل

محمد خوانساری تصریح کرد: سرویس ایمیل گوگل با نام جیمیل دارای یک میلیارد کاربر فعال است که از این تعداد کاربر، ۳۰ میلیون کاربر ایرانی هستند؛ این در حالی است که سرویس ایمیل ایرانی ۱ میلیون کاربر فعال دارد.

 منبع: شهرخبر

 

آموزش شخصی‌سازی صفحه ورود سیستم‌ عامل مک

همه ما تمایل داریم کامپیوتر و دستگاه‌های خودمان را به نوعی که می‌پسندیم شخصی‌سازی کنیم. در سیستم عامل مک، شما می‌توانید حتی صفحه ورود و دسکتاپ را نیز مطابق میل خود درآورید. صفحه ورود پیش‌فرض مک بسیار ساده است، اما این امکان وجود دارد که ویژگی‌های بیشتری را به آن اضافه کنید.

شاید دوست داشته باشید برای امنیت بیشتر در زمان ورود، علاوه بر رمز عبور، نام حساب کاربری هم خودتان وارد کنید. شما همچنین می‌توانید برای رمز عبور یک راهنمایی و یک پیام در صفحه ورود در نظر بگیرید. به‌صورت پیش‌فرض در این صفحه شما تنها قادر به خاموش کردن، رفتن به حالت خواب و یا ری‌استارت کردن مک خود هستید.

تغییر گزینه‌های ورود

اکثر تنظیمات صفحه ورود در قسمتی از System Preferences پنهان شده‌اند. به مسیر Apple > System Preferences رفته و روی Users & Groups کلیک کنید.

قبل از آن‌که قادر به اعمال تغییرات در صفحه ورود باشید، باید تنظیمات Users & Groups را از حالت قفل خارج کنید. بر روی علامت قفل در گوشه پایین و سمت چپ از صفحه پیش‌رو کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید که رمز عبور باید مربوط به یک حساب کاربری ادمین باشد.

بر روی Login Options در انتهای پنل سمت چپ کلیک کنید. در قسمت راست صفحه می‌توانید گزینه‌هایی را که قرار است در صفحه ورود نمایش داده شوند، انتخاب کنید.

زمانی که موارد دلخواه را در این بخش انتخاب کردید مجددا بر روی علامت قفل کلیک کنید تا این بخش قفل شده و از تغییرات احتمالی جلوگیری شود.

با این کار تمامی گزینه‌های این بخش به رنگ خاکستری درمی‌آیند و فقط منوی کشویی روبروی گزینه Show fast user switching menu as فعال باقی خواهد ماند. شما می‌توانید نحوه نمایش نام کاربری (در قسمت تغییر حساب کاربری صفحه ورود) را بدون نیاز به باز کردن قفل این بخش، تغییر دهید.

در ادامه هفت مورد از گزینه‌های قابل استفاده و نمایش در صفحه ورود را به‌صورت کامل توضیح می‌دهیم.

1) گزینه وارد شدن خودکار

اگر نمی‌خواهید به خودتان زحمت داده و هر بار که به سراغ مک خود می‌روید و یا آن را روشن می‌کنید رمز عبور را تایپ نمایید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. البته حواس‌تان باشد اگر در جایی عمومی با امنیت پایین از مک خود استفاده می‌کنید، بهتر است این گزینه را فعال نکنید.

در صفحه Users & Groups یک حساب کاربری را از منوی کشویی Automatic login انتخاب کرده و رمز عبور را در محل خواسته شده وارد نمایید.

کافیست یک مرتبه به حساب کاربری خود وارد شوید و از آن پس دیگر هر موقع به سراغ مک خودتان بروید نیازی به مراحل وارد شدن نخواهد بود.

2) تنظیمات مرتبط با وارد شدن کاربر

گزینه Display login window as به شما این امکان را می‌دهد تا در صفحه ورود، لیستی از کاربران را مشاهده کنید و یا برای ورود، نام کاربری و رمز عبور را خودتان وارد نمایید.

در این قسمت کافیست بر روی هر آیکون که برای هر حساب کاربری است، کلیک کنید تا از شما درخواست رمز عبور شود.

گزینه Name and Password دو کادر خالی با عنوان‌های Name و Enter Password را پیش‌روی شما قرار می‌دهد که برای وارد شدن باید هردو مورد را پر کنید.

این گزینه امنیت بیشتری را نسبت به حالت قبل ارائه می‌دهد، چرا که علاوه بر رمز عبور باید نام کاربری را نیز بدانید.

3) دکمه‌های خاموش، شروع و حالت خواب

به‌صورت پیش‌فرض دکمه‌های خاموش، شروع و حالت خواب در صفحه ورود نمایش داده نمی‌شوند. شما باید ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید تا بتوانید یکی از اعمال گفته شده را انجام دهید.

اما با فعال کردن گزینه Show the Sleep, Restart, and Shut Down buttons می‌توانید این سه دکمه را به انتهای صفحه ورود اضافه کنید.

4) گزینه‌های تغییر زبان و صفحه‌کلید

اگر مدام بین زبان‌ها و صفحه‌کلیدهای مختلف سوئیچ می‌کنید، می‌توانید در صورت تمایل گزینه Show Input menu in login window را فعال کرده و منویی با عنوان Input را در گوشه بالایی و سمت راست صفحه ورود در اختیار داشته باشید. این منو با آیکون صفحه‌کلید مشخص بوده و به شما اجازه می‌دهد تا زبان یا فرمت صفحه‌کلید دلخواه را قبل از وارد شدن به حساب کاربری انتخاب نمایید.

5) نمایش راهنمای رمز عبور

اگر احساس می‌کنید معمولا رمزهای عبور خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید گزینه Show password hints را در قسمت Users & Groups Login Options (واقع در System Preferences) فعال کنید.

برای وارد کردن متن راهنما باید به مسیر Apple > System Preferences رفته و بر روی گزینه Users & Groups کلیک کنید. مطمئن شوید کاربری که قرار است برای وی متن راهنما را وارد کنید از سمت چپ انتخاب شده باشد. حالا در پنل سمت راست بر روی دکمه Change Password کلیک نمایید.

شما باید در این قسمت، رمز عبور قدیمی و رمز عبور جدیدتان را وارد کرده و سپس مجددا رمز عبور جدید را وارد نمایید. اما شما مجبور نیستید حتما رمز عبورتان را تغییر دهید. بدین منظور کافیست در کادر رمز عبور قدیمی و جدید، همان رمز عبور فعلی خودتان را وارد نمایید. در این بخش می‌توانید یک متن راهنما برای رمز عبور خود در نظر بگیرید که آن را به یاد شما بیاورد. پس از انجام این کار بر روی دکمه Change Password کلیک کنید.

از این پس اگر رمز عبور خود را برای سه مرتبه اشتباه وارد کرده باشید، متن راهنما به‌صورت خودکار نمایش داده می‌شود.

شما می‌توانید بر روی علامت سوال موجود در کادر رمز عبور کلیک کنید تا این راهنما نمایش داده شود. همچنین این کار در هر دو حالت وارد شدن یعنی فقط وارد کردن رمز عبور و واردکردن نام کاربری و رمز عبور قابل انجام خواهد بود.

6) افزودن قابلیت تغییر سریع حساب کاربری به Menu Bar

منوی تغییر سریع حساب کاربری در صفحه ورود نمایش داده نمی‌شود اما درواقع به همین بخش ارتباط دارد. تمام حساب‌های کاربری موجود در مک در این منو لیست شده‌اند و شما می‌توانید بدون نیاز به خارج شدن از حساب کاربری فعلی، به‌سرعت به حساب‌های دیگر سوئیچ کنید.

شما همچنین می‌توانید از طریق این منو و یا Users & Groups Preferences به Login Window دسترسی پیدا کنید.

گزینه Show fast user switching menu as در صفحه Users & Groups Login Options واقع در بخش System Preferences یک منو جدید را به سمت راست منوی بالایی مک (Menu Bar) اضافه می‌کند.

اگر نحوه نمایش پنجره ورود را بر روی List of users تنظیم کرده باشید، می‌توانید یک دایره نارنجی کوچک را در کنار حساب کاربری وارد شده مشاهده نمایید.

7) فعال‌سازی قابلیت VoiceOver در صفحه ورود

VoiceOver نوعی تکنولوژی پیشرفته‌تر در حوزه خواندن صفحه نمایش است که در نسخه Sierra سیستم عامل مک به کار گرفته شده است. این قابلیت کاربرانی را که به هر دلیل دیدی از صفحه نمایش ندارند، قادر می‌سازد تا بخش‌های مختلف را کنترل نمایند. یک مستطیل تیره به‌عنوان مکان‌نمای VoiceOver، محلی را که باید خوانده شود، نشان می‌دهد. با استفاده از این مکان‌نما می‌توانید در صفحه جابجا شوید، کنترل‌های مختلف را انتخاب کنید و یا متن‌های موجود در صفحه را بخوانید و ویرایش نمایید.

اگر گزینه Use VoiceOver in the login window را در صفحه Users & Groups Login Options واقع در بخش System Preferences فعال کنید، می‌توانید از دستورات VoiceOver به منظور پیمایش در صفحه و تعامل با اجزای موجود در آن، استفاده نمایید.

8) افزودن پیام قفل دلخواه در صفحه ورود

شما می‌توانید یک پیام سفارشی را در صفحه ورود اضافه کنید. شاید بخواهید اطلاعات تماس خود را در این بخش قرار دهید تا اگر فردی مک شما را پیدا کرد بتواند آن را به شما بازگرداند. هرچند در این دوره زمانه این کار تقریبا محال است، اما خب ارزش امتحان کردن را دارد!

به مسیر Apple > System Preferences رفته و بر روی Security & Privacy کلیک کنید.

برای افزودن یک پیام دلخواه در صفحه ورود، باید ابتدا این گزینه را فعال کنید. بر روی آیکون قفل در گوشه پایین و سمت چپ کلیک کرده و رمز عبور حساب کاربری خود را وارد نمایید.

در تب General چک‌باکس مربوط به گزینه Show a message when the screen is locked را تیک زده و بر روی دکمه Set Lock Message کلیک کنید.

در کادر ظاهر شده متن پیام خودتان را تایپ کرده و سپس بر روی دکمه OK کلیک نمایید.

از این پس وقتی صفحه را قفل کنید و یا مک خودتان را بوت نمایید، پیامی را در انتهای صفحه ورود مشاهده خواهید کرد که در بالای دکمه‌های Sleep ،Restart و Shut Down قرار گرفته است.

9) تغییر تصویر حساب کاربری

اگر نحوه نمایش حساب‌های کاربردی در پنجره ورود را بر روی حالت List of users قرار داده باشید، یک تصویر در بالای نام هر حساب قرار می‌گیرد.

برای تغییر این تصویر، باید به مسیر Apple > System Preferences رفته و سپس بر روی Users & Groups کلیک کنید. مطمئن شوید کاربری که قصد دارید تصویر کاربری آن را تغییر بدهید، در سمت چپ انتخاب شده باشد.

حالا با بردن ماوس بر روی تصویر کاربری، گزینه‌ای را تحت عنوان edit مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلیک کنید.

در پنجره ظاهر شده بر روی گزینه Defaults از پنل سمت چپ کلیک کنید تا تصاویر پیش‌فرض اپل را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید گزینه Photos را انتخاب کرده و در کتابخانه برای تصویر مورد علاقه خود جستجو نمایید. با انتخاب تصویر مورد نظر، بر روی دکمه Save کلیک کنید.

برای این‌که تصاویر کاربری در صفحه ورود نمایش داده شوند، بر روی Login Options کلیک کرده و مطمئن شوید گزینه Display login window as در حالت List of users قرار گرفته باشد.

اگر نمی‌توانید این گزینه را تغییر دهید و رنگ آن خاکستری است، باید بر روی آیکون قفل در گوشه پایینی سمت چپ کلیک کرده و پس از وارد کردن رمز عبور آن را آزاد کنید.

حالا در صفحه ورود شما قادرید تصویر پروفایل خود را مشاهده کنید.

 منبع: آی تی رسان

 

ویژگی‌های جالب و جدید اندروید ۸؛ گوگل چه چیزی برای ما تدارک دیده است؟!کند

با نزدیک شدن به زمان عرضه اندروید ۸ (Android Oreo)، تصمیم گرفته ایم به بررسی خصوصیات نسخه جدید سیستم عامل گوگل بپردازیم. بدون شک این نسخه از ویژگی هایی بهره برده است که تجربه ای لذت بخش تر را برای توسعه دهندگان و کاربران به ارمغان خواهد آورد.

این نسخه علاوه بر اینکه دقیق تر، سریع تر و بسیار قدرتمندتر از نسخه های پیشین بوده، دارای ویژگیهای خاصی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

راه اندازی سریعتر در اندروید ۸
در اندروید ۸، سرعت بوت شدن دو برابر شده و به عنوان مثال: زمان صرف شده برای ریستارت شدن گوشی، نسبت به نسخه ی قبلی کمتر شده است.

پسورد منیجر برای اپلیکیشن ها
این ویژگی دقیقاً همان چیزی است که در مرورگر کروم وجود داشته، اما گوگل در این نسخه، آن را برای سایر اپلیکیشن ها نیز، توسعه داده است.

در این ویژگی، شما ابتدا یک “نام کاربری” و یک “گذر واژه” بر روی اپلیکیشن مورد نظرتان نهاده، سپس در دفعات بعدی برای ورود، باید آنها را وارد نمایید.

قابلیت تصویر در تصویر
قابلیت Multi-Window (چند پنجره ای) در اندروید ۷ معرفی شد. حال این قابلیت، سیر تکاملی خود را طی کرده و در اندروید ۸ نسخه تکامل یافته تر آن را با نام Picture-in-Picture”” یا “PIP” یا “تصویر در تصویر” شاهد میباشیم.

از جمله مزایای PIP، میشود به این موضوع اشاره کرد که اگر در یک تماس تصویری قرار دارید یا در یوتیوب مشغول دیدن ویدئویی هستید، میتوانید این دو مورد را به صورت یک پنجره‌ی شناور در محیط گوشی باز گذاشته، و به انجام کارهای موردنظر خود با اپلیکیشن های دیگر بپردازید.

استفاده از اپلیکیشن های مختلف، بدون نیاز به نصب آنها
با این ویژگی، شما میتوانید بدون نیاز به نصب اپلیکیشن ها، آنها را از طریق مرورگر گوشی تجربه نمایید.

افزایش امنیت پلی استور
گوگل در اندروید ۸، برنامه ای جدید با نام ” Google Play Protect” را معرفی کرده است.

این برنامه، نه تنها به اسکن کردن روزانه ۵۰ هزار برنامه مختلف در پلی استور پرداخته، بلکه برنامه ها و داده های دستگاه شما را نیز اسکن خواهد کرد.

اموجی های بیشتر با شکل و شمایلی جدید
این اموجی ها شکلی زیباتر از نسخه های پیشین اندروید داشته و شما با به روز رسانی گوشی به این نسخه، میتوانید از ۶۰ اموجی جدید اضافه شده نیز استفاده کنید.

آیکون های تطبیق پذیر
این آیکون‌های جدید، شرایطی را برای توسعه دهندگان به وجود آورده که آیکون برنامه آنها، تطبیق پذیری بیشتری با رابط کاربری داشته باشد.

در واقع تولیدکننده‌های مختلف، می‌توانند طراحی منحصر به فرد آیکون را، با توجه به رابط کاربری هر گوشی انجام دهند.

بهبود اطلاعات قفل صفحه
نتیجه این بهبود این بوده که در اندروید ۸، “نوتیفیکیشن های برنامه های مختلف” و “نام برنامه” با فونتی بزرگتر بر روی نمایشگر به نمایش درآمده، تا دسترسی به آنها آسانتر و سریعتر شود.

با این قابلیت، دیگر نیازی نمیباشد که برای دسترسی به اطلاعات، ابتدا قفل صفحه را باز کرده و بعد وارد برنامه شوید! این مهم، باعث کمتر مصرف شدن شارژ باتری نیز شده است.

مصرف پس زمینه
در اندروید هشت، شاهد تمرکز گوگل بر کاهش مصرف باتری از طریق کنترل اپلیکیشن های فعال در پس‌ زمینه هستیم. در واقع گوگل این کار را، با ایجاد محدودیت هایی برای “برنامه هایی که در پس زمینه فعال بوده” و “آنهایی که از سیستم مکان یاب گوشی استفاده میکنند”، انجام داده است.

قابیت DEEP COLOR
توسعه دهندگان با استفاده از “deep color”، میتوانند رنگهای قابل توجه تری را بر روی نمایشگر گوشی نمایش دهند.

این به آن معناست که اپلیکیشن ها، تصاویر را با کیفیتی بهتر که البته تصنعی میباشد، ارائه خواهند داد.

فونت های بیشتر
گوگل مجموعه بزرگتری از فونت های مختلف را، برای اندروید ۸ در نظر گرفته است. لازم به ذکر بوده که این فونتها، در تمام برنامه ها، قابل استفاده خواهند بود.

کنترل بهتر فایل های نصبی
در اندروید ۸، دیگر نمی‌توان اپ‌هایی را که از منبعی جز گوگل پلی دانلود شده را به سادگی قبل نصب کرد. در نسخه های قبلی، چنانچه یک بار مجوز نصب برنامه ای را برای گوشی صادر میکردید، دیگر نیازی نبود که دفعات بعدی این کار را انجام دهید.

اما در اندروید O، باید برای نصب هر اپلیکیشن، مجوز جداگانه ای را صادر کرد، تا احتمال نصب بدافزارها بسیار کم شود.

پرینت گرفتن با دستگاه
در اندروید O، به سادگی میتوانید از طریق تبلت یا تلفن همراه خود، اقدام به پرینت فایل های مورد نظر خود نمایید.

به اشتراک گذاری آسان فایلها
با استفاده از “linkable files” میتوانید فایل های موردنظرتان را، از طریق لینکهای وب به اشتراک بگذارید.

قابلیتهای صوتی بهبود یافته
به لطف اندروید ۸، دستگاه های اندرویدی، از کیفیت صوتی بالاتر و قابلیتهای صوتی جدیدتر برخوردار خواهند بود.

اعلان های رنگارنگ
یکی از بزرگترین جهش ها در نسخه جدید اندروید را، باید وجود اعلانهای رنگارنگ دانست. این اعلانها، علاوه بر اینکه زیبایی بیشتری را به دستگاه بخشیده، به میزان کمتری نیز از شارژ باتری استفاده خواهد کرد.

سلسه مراتب نمایش اعلان ها
در اندروید O، اعلانها به ترتیب زیر نمایش داده خواهند شد:

اعلانهای برنامه ای که در حال اجراست
اعلانهای مربوط به شبکه های اجتماعی
اعلانهایی که توسط برنامه های دیگر تولید میشوند.
هشدارهایی که به صورت خودکار توسط سیستم، تولید میشوند. مانند اعلانهای مربوط به اطلاعات آب و هوا.
در آخر نیز هشدارهای مربوط به به روزرسانی اپلیکیشنها و تنظیمات گوشی نمایش داده خواهد شد.
به تأخیر انداختن اعلانها
در اندروید O، میتوانید اعلانهای مختلف را برای مدت زمان مورد نظرتان به تعویق بیاندازید. به عنوان مثال: در تنظیمات مربوطه، گزینه ای را انتخاب کنید که پیامک دریافت شده، مجدداً چند دقیقه بعد نیز برای شما به نمایش در آید.

ویژگی جالب
اندروید O، این شرایط را برای شما به وجود آورده که گیم پد، موس یا کیبورد خود را به گوشی یا تبلت خود متصل نموده و از آنها استفاده کنید.

سازگاری با اندازه های مختلف صفحه نمایش
این قابلیت، شرایطی را برای توسعه دهندگان به وجود آورده که بتوانند به راحتی، طرح های پویا را به اپلیکیشن های خود اضافه کنند.

انتخاب هوشمند متن
گوگل در طراحی اندروید ۸، از هوش مصنوعی استفاده کرده تا بتواند عناصر متن مثل آدرس‌ها، شماره‌ها و نام‌ها را تشخیص دهد. در اندروید O، چنانچه آدرس پستی را کپی نمایید، گوشی استفاده از برنامه Maps را به شما پیشنهاد میدهد. همچنین اگر متن انتخاب شده یک ایمیل باشد، دستگاه استفاده از اپلیکیشن Email را به شما پیشنهاد خواهد داد.

اتصال خودکار WI-FI به مودم
در این نسخه، Wi-Fi شما به صورت خودکار به نزدیکترین مودم موجود در اطرافتان متصل خواهد شد.

طراحی مجدد منوی تنظیمات
این مورد در گوشیهای Pixel یا Nexus تغییرات زیادی نداشته، اما با توجه به تغییرات مربوط در پشت صحنه، شاید تولیدکنندگان دیگر، مجبور شوند که منوی تنظیمات محصولات خود را، مجدداً طراحی نمایند.

 منبع: شهرخبر

 

شایعه: با گزینه Block می‌توان دریافت چه کسانی پروفایلمان را در فیس‌بوک چک کرده‌اند

شایعه‌ای اخیراً فضای مجازی را پر کرده که کاربران فیس بوک می‌توانند از طریق گزینه Block متوجه شوند چه کسانی پروفایل آنان را چک کرده‌اند.

به تازگی پیامی در فیس بوک دست به دست می‌چرخد که به کاربران توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان افراد غریبه‌ای را پیدا کرد که در لیست دوستان کاربران نیستند اما اکانت فیس بوک آن‌ها را چک می‌کنند. کاربران با استفاده از گزینه Block می‌توانند کسانی که صفحه آنان را زیر نظر دارند، مشاهده و آن‌ها را بلاک کنند.

طبق این پیام کاربران می‌توانند با انتخاب بخش بلاک و گزینه Following Me در قسمت تنظیمات صفحه خود، لیست تمامی افرادی که اکانت فیس بوک آنان را زیر نظر دارند، مشاهده کنند.

جالب است بدانید این لیست اسامی مخفی، در واقع کسانی هستند که از دو کلمه Following و Me در صفحه شخصی خود استفاده کرده‌اند و در واقع این لیست خلاف محتوای این پیام است.

در حال حاضر، کاربران فیس بوک نمی‌توانند مشاهده کنند که چه کسانی از پروفایل آنان دیدن کرده و فیس بوک نیز چنین قصدی ندارد تا این گزینه را به صورت آپشن به پلتفرم خود اضافه کند.

لازم به ذکر است؛ افرادی که در لیست دوستان کاربران فیس بوک نیستند، تنها می‌توانند تغییراتی را که کاربر در صفحه خود اعمال کرده، مشاهده کنند.

 منبع: شهرخبر

 

شکست اپل در نخستین روز عرضه آیفون 8

نخستین روز عرضه آیفون۸ در بزرگترین بازار مصرفی دنیا (چین) با رخدادهایی جالب و شکستی برای اپل همراه بود.

اپل نخستین روز فروش گوشی تازه رونمایی شده آیفون8 را به گونه‌ای سپری کرد که تنها با استقبال دو چینی در پشت فروشگاه این شرکت آغاز شد.

جالب است که تدابیر امنیتی بسیاری برای آغاز عرضه توسط این کمپانی در چین اندیشیده شده بود زیرا گمان می‌رفت که مانند سنوات قبل میزان استقبال از آن بسیار باشد.

در آستانه ورودی این فروشگاه، نرده‌هایی نصب شده بود تا به صفوف جمعیت احتمالی علاقمند به خرید این دستگاه نظم بخشد و آنها را به گونه‌ای مرتب کند تا بتوانند از طریق دو در ورودی وارد این فروشگاه شوند.

 منبع: مشرق

 

هواوی میت ۹ به‌روزرسانی اندروید اوریو را دریافت می‌کند

چندی پیش اخباری منتشر شد مبنی بر این که هواوای از ماه آوریل، در حال کار برای به‌روزکردن سیستم عامل فبلت هواوی میت 9 به نسخه‌ای جدیدتر است.

اخیرا هواوی میت 9 با نام Huawei MHA Aka و با اندروید اوریو در بنچمارک گیک بنچ رویت شد. میت 9 اولین محصول هواوی بود که با اندروید نوقا عرضه شده بود؛ همان گونه که انتظار داریم هواوی میت 10 که تا مدتی دیگر رونمایی خواهد شد، اولین فبلت کمپانی بوده که به صورت پیش‌فرض به اندروید اوریو مجهز شده است.

به هر حال هیچ زمان دقیقی برای انتشار این به‌روزرسانی مشخص نشده اما همین که این فبلت با این نسخه از اندروید در بنچمارک گیک‌بنچ لیست شده، یعنی اینکه زمان زیادی تا عرضه این نسخه برای پرچم‌دار سابق هواوی باقی نمانده است.

هواوای رسما تایید کرده که پرچم‌دار جدیدش روز 16 اکتبر معرفی خواهد شد اما تا آخر همان ماه نیز به دست مشتریان نمی‌رسد. احتمالا هواوی قصد دارد بعد از آن که میت 10 در فروشگاه‌ها در دسترس مشتریان قرار گرفت، نسخه جدید سیستم عامل اندروید را برای هواوی میت 9 منتشر کند.

 منبع: شهرخبر

 

گوگل دیگر از برنامه گوگل درایو پشتیبانی نمی‌کند

گوگل اعلام کرده است که از نسخه ویندوز رایانه و مک اپلیکیشن گوگل درایو، تنها تا ۱۱ دسامبر سال جاری میلادی ۲۰۱۷پشتیبانی کرده و تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ به طور کلی آن را ملغی خواهد کرد.

آن دسته از کاربرانی که در سیستم عامل ویندوز و یا مک رایانه خود، از برنامه گوگل درایو استفاده می‌کرده‌اند، از ماه اکتبر سال جاری، اعلان ها و نوتیفیکیشن‌هایی مبنی بر اینکه این برنامه به‌زودی ملغی می‌شود را مشاهده خواهند کرد.

در واقع، سرویس گوگل درایو حذف نخواهد شد و کاربران قادر خواهند بود از طریق وب و اپلیکیشن  گوشی‌های هوشمند به اطلاعات ذخیره شده خود در این سرویس دسترسی پیدا کنند و چیزی که گوگل قصد حذف آن را دارد، اپلیکیشن مخصوص ویندوز رایانه و یا مک این سرویس است.

گوگل‌درایو Google Drive یک سرویس میزبانی فایل است که توسط گوگل ارائه می‌شود. در این سرویس کاربر می‌تواند اطلاعات خود را در  فضای ابری (cloud) قرار دهد، آنها را به اشتراک بگذارد و اسناد خود را نیز ویرایش کند.
این سرویس از ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ (۵ اردیبهشت ۱۳۹۱) در دسترس همگان قرارگرفت  وشامل افزوده‌های گوگل داکس، گوگل شیتس و گوگل اسلایدز به همراه سری برنامه های اداری است که به کاربر توانایی ویرایش انواع فایل‌های ابری گوگل  از جمله اسناد کتبی، صفحه‌گسترده‌ها، اسلایدها، نقاشی ها و غیره را می‌دهد.

همچنین این سرویس به هر کاربر ۱۵ گیگابایت حافظه اولیه داده و کاربر در صورت نیاز بیشتر می‌تواند با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، ظرفیت حافظه بیشتری از گوگل درایو را در اختیار داشته باشد

 منبع: شهرخبر

 

تحریم نیمی از امکانات گوگل برای ایرانی ها

بررسی کارشناسی مرکز ملی فضای مجازی نشان می دهد که ۴۴ درصد سرویس های کمپانی آمریکایی گوگل برای کاربران ایرانی مسدود شده و این شرکت امکان دسترسی به ۱۰۰درصد خدمات مورد نیاز کسب و کارها را نمی دهد.

طبق این گزارش و برغم ادعاهای آمریکایی ها مبنی بر محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت از سوی دولت ایران، اما شواهد نشان می دهد که گوگل بسیاری از خدمات خود را روی کاربران ایرانی بسته است.
در این بررسی مشخص شده است که از میان ۲۲۷ خدمتی که گوگل ارائه می کند تنها ۵۴ درصد خدمات آن برای کاربران ایرانی فعال است و ۴۴ درصد سرویس های این کمپانی، در ایران مسدود است و وضعیت ۲ درصد سرویس ها نیز نامشخص اعلام شده است.
در همین حال ۱۰۰ درصد خدمات برنامه نویسی مورد نیاز توسعه دهندگان، کسب و کارها و برنامه نویسان (API) در دسترس کاربران ایرانی قرار ندارد و این در حالی است که این شرکت ۵۱ سرویس API مورد استفاده برنامه نویسان تاکنون ارائه کرده است.

 منبع: جام جم آنلاین

 

خرید HTC توسط گوگل؛ این ششمین خرید گرانقیمت تاریخ گوگل است!

پس از خبرهای مختلف در چند ماه گذشته، گوگل در چهارشنبه شب اعلام کرد که مذاکرات با کمپانی HTC مراحل نهایی خود را طی کرده، و به زودی با پرداخت مبلغ ۱٫۱ میلیارد دلار، مهندسان این شرکت تایوانی را به زیرمجموعه خود اضافه خواهد کرد.

در حقیقت تعداد زیادی از این مهندسان، کسانی هستند که در ساخت اسمارت فون “گوگل پیکسل” با این شرکت همکاری داشته اند.

گوگل در طول سالها فعالیت، اقدام به خریدهای بزرگی کرده است که میتوانید لیست آن را در عکس زیر مشاهده کنید.

لیست خریدهای گوگل

پرداخت ۱۲٫۵ میلیارد دلار برای خرید موتورولا، بیشترین هزینه ای است که گوگل تا کنون برای تصاحب یک شرکت پرداخته است.

البته گوگل مدتی بعد، موتورولا را به شرکت لنوو فروخت و دریافت تنها چیز که باید از ابتدا برای آن هزینه میکرد، “حق ثبت اختراعات” شرکت موتورولا بوده است.

مهندسان گوگل و HTC امیدوارند که چنین سناریویی، در پشت پرده خرید جدید گوگل وجود نداشته باشد!

 منبع: شهرخبر

 

قابلیت های جدید اینستاگرام

اینستاگرام با قابلیت های بسیار بالایی که دارد این شبکه اجتماعی را از سایر شبکه های اجتماعی هم ردیف خود متمایز می‌کند.

یکی از مهمترین ویژگی های اینستاگرام عکس‌محور بودن آن است. در این شبکه اجتماعی زمانی که افراد اکانت خود را می‌سازند این قابلیت به آنها داده می‌شود تا تصاویر مورد نظر خود را به همراه یک متن همراه آن منتشر کنند.

این تصاویر به صورت گرید 3 در 3 در پروفایل شما قرار می‌گیرد. اما جدیدا گزارش‌هایی به گوشی می‌رسد که اینستاگرام قصد دارد سبک و چینش تصاویر را در پروفایل ها به 3 در 4 تغییر دهد تا تصاویر بیشتری در نمای اول پروفایل قابل مشاهده باشد.

هنوز مشخص نیست که پس از تبدیل چینش فعلی به 3 در 4 ، چینش 3 در 3 نیز هنوز در دسترس کاربران خواهد بود یا خیر، اما در عین حال گفته شده که ممکن است حتی چینش 4 در 4 نیز به قالب های چینش عکس پروفایل کاربران افزوده شود.

 منبع: شهرخبر