Подробнее на сайте: https://news720.ru https://exactnews.ru
https://rawnews.ru https://newsrecent.ruhttps://targetnews.ruhttps://branchnews.ruhttps://newsmoment.ruhttps://newsabc.ru https://newsquick.ruhttps://newsinit.ru https://newsaim.ru https://calmnews.ruhttps://bordernews.ruhttps://newsnight.ru https://sidenews.ru
Slide background

 

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

بخشی از موفقیت تمام شرکت‌های بزرگ به توانایی کارمندان برمی‌گردد. کارمندانی که بدون احساس ناامنی یا شرمندگی ریسک کرده و گام‌های بزرگ برمی‌دارند.

گوگل چندین سال است که به‌عنوان بهترین کارفرما رتبه‌بندی می‌شود. فرهنگ سازمانی این شرکت باعث شده استعدادها از سراسر دنیا برای کار در این شرکت درخواست داده و جذب سایر شرکت‌ها نشوند. گوگل با ساختن تیم‌های قوی و انگیزه دادن به آن‌ها کیفیت کار را بالا می‌برد و درواقع موفقیت خود را تضمین می‌کند. تیم‌ها وجه تشابه زیادی با هم دارند اما فرهنگ هرکدام منحصربه‌فرد است.

گوگل به داشتن شرایط سخت برای استخدام معروف است و هر شخصی که استخدام می‌شود یعنی قطعا واجد شرایط بوده‌ است. پذیرفتن فرهنگ سازمانی گوگل یکی از شرایط استخدام نیست زیرا سایر شرایط این موضوع را پوشش می‌دهند. افرادی که این شرایط را داشته باشند مطمئنا با پذیرفتن فرهنگ سازمانی شرکت مشکلی ندارند. گوگل از داده‌های شخصی خود برای مطالعه‌ی وضعیت شرکت استفاده می‌کند و یافته‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارد. در ادامه به معرفی بیشتر فرهنگ سازمانی گوگل و روش‌های آن برای انگیزه دادن به کارمندان می‌پردازیم.

امنیت روانی

گوگل در یکی از تحقیقات خود متوجه شد امنیت روانی (توانایی ریسک کردن بدون احساس ناامنی و شرمندگی) دلیل اصلی برتری عملکرد یک تیم نسبت به سایر تیم‌ها است. آن‌ها متوجه شدند حتی با استعدادترین کارمندان نیز به محیط کاری امن برای بهره‌گیری از استعدادهای خود نیاز دارند. گوگل به فرهنگ سوال پرسیدن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات بها می‌دهد.

اگر می‌خواهید شرکت موفقی داشته باشید باید از مشارکت تمام اعضای تیم بهره بگیرید. برای انجام این کار شاید لازم باشد سراغ میز تک‌تک کارمندان بروید و نظرشان را در مورد موضوع خاصی جویا شوید. بهترین تیم‌ها، تیم‌هایی هستند که تمام اعضا در بحث شرکت کرده و به بهبود عملکرد گروه کمک می‌کنند.

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

اطمینان

اعضای تیم برای بالا بردن سطح کیفیت کار باید به همکاران خود اعتماد کنند و فرهنگ سازمانی گوگل این موضوع را به تیم‌ها و کارمندان آموزش می‌دهد. به‌عنوان مثال شبکه‌ی G2G یا Googler-to-Googler از بیش از ۶ هزار کارمند داوطلب گوگل تشکیل شده که به سایر همکاران خود در انجام کارها کمک می‌کنند و به آن‌ها آموزش می‌دهند.

اعضای شبکه‌ی G2G هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی مهارت‌های مختلفی مانند رهبری و برنامه‌نویسی به زبان پایتون را به دیگران آموزش می‌دهند. G2G به افزایش مهارت کارمندان کمک می‌کند و به آن‌ها یاد می‌دهد که می‌توانند هم یادگیرنده و هم یاددهنده باشند.

گوگل همچنین به کارمندان اجازه می‌دهد ۲۰ درصد زمان خود را روی ایده‌های نوآورانه صرف کنند. بسیاری از محصولات گوگل که وارد زندگی ما شده‌اند، نتیجه‌ی همین ۲۰ درصد زمانی است که به هر کارمند داده شده است. البته آن‌ها مجبور به انجام این کار نیستند اما اگر تمایل داشته باشند از طرف شرکت تشویق می‌شوند. از طرفی کارمندان گوگل سخت مشغول کار کردن روی پروژه‌های عادی هستند و فرصت زیادی برای صرف زمان روی پروژه‌های جانبی پیدا نمی‌کنند.

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

ساختار و شفافیت

فرهنگی که به ساختار و شفافیت محیط کار بها می‌دهد به کارمندان کمک می‌کند درک بهتری از اهداف، نقش و برنامه‌های خود داشته باشند. تیم‌ها بر اساس مهارت‌های شخصی هر فرد و خصوصیات اخلاقی آن‌ها شکل می‌گیرند و این موضوع در سنجش موفقیت تیم و نقش هر فرد در رسیدن به هدف مشترک گروه اهمیت دارد. گوگل تأکید می‌کند تمام اعضای تیم برای داشتن همکاری خوب باید مهارت‌های اجتماعی و عاطفی داشته باشند. این باعث می‌شود یک تیم، کاری را انجام دهد که شاید هر کدام از اعضای تیم به تنهایی نتوانند از عهده‌ی انجام آن برآیند.

شفافیت در گوگل بسیار مهم است. به‌عنوان مثال تمام مهندسان از همان روز اول به تمام کدها دسترسی دارند و همچنین می‌توانند ارائه‌‌ی داده شده به هیئت مدیره‌ی شرکت را مشاهده کنند. آن‌ها باور دارند اگر کارمندان خوبی داشته باشید و معتقد باشید مردم به طور ذاتی انسان‌های خوبی هستند، تصمیم‌های بهتری در رابطه با مدیریت شرکت خواهید گرفت. در جامعه‌ی امروزی همه به فکر خودشان هستند و شفافیت داشتن بسیار سخت شده اما این فرهنگ میان کارمندان گوگل جا افتاده است.

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

معنا و تأثیرگذاری

گوگل معنای کار و قدرت تأثیرگذاری کار را دو کلید اصلی رسیدن به موفقیت می‌داند. رهبران تیم باید دنبال اهدافی باشند که کارمندان را راهنمایی کرده و به آن‌ها انگیزه می‌دهد. کارمندان دوست دارند در پروژه‌هایی درگیر شوند که تفاوت عمده‌ای در شرکت و جامعه‌ی اطرافشان ایجاد می‌کند.

ارزش‌ها و هنجارها پایه و اساس فرهنگ را تشکیل می‌دهند. مدیران گوگل به کارمندان خود توضیح می‌دهند چه باورهایی در محیط کار باید به اشتراک گذاشته شوند و چه رفتارهایی از کارمندان انتظار می‌رود. کارمندان باید به این ارزش‌ها بها دهند تا بتوانند به آن پایبند باشند. هم‌تراز بودن ارزش‌ها بسیار مهم است و بخش مهم فرآیند استخدام است. اینکه از متقاضیان پرسیده شود چه چیزی برایشان اهمیت دارد کافی نیست بلکه دلیل اهمیت آن نیز باید پرسیده شود.

منبع: زومیت

 

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

شرکت گام‌گام (GumGum) به همکاری محققان دانشگاه راتگرز موفق به ساخت رباتی مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌اند که می‌تواند نقاشی‌هایی خلاقانه بکشد.

شرکت گام‌گام (GumGum) با همکاری محققان آزمایشگاه هنر و هوش مصنوعی دانشگاه راتگرز موفق به طراحی رباتی مبتنی بر هوش مصنوعی شده‌ است که نقاشی‌هایی خلاقانه می‌بکشد که بی‌شباهت به نقاشی‌های هنرمندان نیست.

به نقاشی‌های زیر نگاه کنید. ۵ طرح توسط هنرمندانی از سراسر جهان کشیده شده شده‌ است. یکی از نقاشی‌ها توسط رباتی به نام کلاودپینتر به‌تصویر کشیده شده است. آیا می‌توانید حدس بزنید کدام نقاشی توسط ربات طراحی شده‌ است؟ آیا می‌توانید تفاوت بین نقاشی‌های طراحی‌شده توسط انسان و ربات را تشخیص دهید؟

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

شرکت گام‌گام در سانتامونیکا که در زمینه‌ی هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، آزمایش جالبی در زمینه‌ی هوش مصنوعی در آزمایشگاه هنر و هوش مصنوعی دانشگاه راتگرز انجام داده است. هدف آزمایش این نیست که ربات مبتنی بر هوش مصنوعی بتواند خوب نقاشی بکشد، بلکه محققان این پروژه سعی دارند این موضوع را بررسی کنند که آیا روزی فراخواهد رسید که ربات‌ها بتوانند فرآیندی خلاقانه را طی کنند و محصولاتی خلاقانه تولید کنند؟ از نظر محققان این پروژه مهم نیست که ربات مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند محصول نهایی را مشابه انسان‌ها یا تقریبا نزدیک به محصول انسان‌ها طراحی کند؛ بلکه آنها در تلاش هستند این موضوع را بررسی کنند که آیا ماشین‌ها می‌توانند فرآیندی خلاقانه شبیه به انسان‌ها برای تولید اثرات هنری طی کنند یا خیر؟

در اصل محققان در قد‌م‌های اولیه‌ی پروژه سعی دارند فرآیند طراحی را در ماشین‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مورد بررسی قرار دهند و به محصول نهایی توجه زیادی نشان نمی‌دهند؛ هرچند بررسی محصول نهایی و نقاشی ترسیم‌شده نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. هنر ابزاری برای برقراری ارتباط است و ایجاد حس و تجربه‌ی مشترک می‌کند. آیا تنها انسان‌ها می‌توانند خالق اثرات هنری باشند و چنین حس مشترکی را ایجاد کنند؟ آیا ممکن است ربات‌ها هم بتوانند اثرات هنری منحصر‌به‌فردی همانند انسان‌ها خلق کنند؟ بن پلیمیون، مدیر بازاریابی شرکت گام‌گام معتقد است:

وقتی نوزادی متولد می‌شود، یا فردی فوت می‌کند، ماشین‌ها و سیستم‌ها نمی‌توانند این تجربه را درک و احساس کنند. ماشین‌ها و سیستم‌ها نمی‌دانند معنی منتظرماندن برای یک آلبوم موسیقی جدید چیست. آیا ممکن است ماشین‌ها بتوانند اثر هنری از خود خلق کنند که همانند اثرات هنری خلق‌شده توسط انسان‌ها قدرتمند و تاثیرگذار باشد؟ آیا ماشین‌ها می‌توانند فرآیندی خلاقانه را در تولید محتوای هنری طی کنند؟

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

از ۶ هنرمند شرکت‌کننده در آزمایش خواسته شد که با الهام از قطعه‌ای هنری مربوط به قرن بیستم، یک نقاشی بکشند. یکی از این ۶ هنرمند، رباتی به نام کلاودپینتر است که با الگوبرداری از الگوریتم طراحی‌های پیندار ون آرمن (Pindar van Arman) هنرمند و مبتکر ویرجینیایی، در این آزمایش شرکت کرده است. از بین ۶ نقاشی موجود، طرح F توسط ربات کشیده شده است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نقاشی کشیده‌شده توسط ربات فاصله‌ی زیادی با نقاشی‌های سایر هنرمندان دارد. هرچند استفاده از خطوط مختلف و رنگ‌های متنوع باعث شده است که طراحی به‌نظر شگفت‌انگیز و خلاقانه برسد؛ ولی از نظر هنر نقاشی اشکالات فاحشی دارد، مثلا رنگ‌ها از بین خطوط بیرون زده است.

ربات Cloudpainter، همانند بسیاری از تکنولوژی‌های اتوماتیک و خودکار امروزی هنوز نیاز به حضور نیروی انسانی دارد. ون آرمن، طراح و برنامه‌نویس نرم‌افزاری ربات، فردی است که خروجی نهایی ربات را تعیین می‌کند. ربات کلاودپینتر، تصویر خوبی از همکاری بین انسان و ربات را به‌تصویر می‌کشد، که بازتاب همان چیزی است که در صنعت اتوماسیون شاهد آن هستیم.

تجهیزات اتوماسیون مدرن امروزی بیشتر شبیه سایبورگ هستند. سایبورگ مخفف سایبرنتیک و ارگانیسم است و به موجودی گفته می‌شود که هم دارای اجزای مکانیکی و هم دارای اجزای ارگانیکی است. تجهیزات مبتنی بر هوش مصنوعی امروزی، بیش از آنکه بخواهند ترس فیلم‌هایی همچون robocalypse را در فیلم‌های آخرالزمانی به‌تصویر بکشند، در حوزه‌ی سایبورگ قرار دارند. ربات‌های دیگری همچون pizza chef و chess master نمونه‌هایی از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که صنعت اتوماسیون مدرن امروزی را به‌تصویر می‌کشند. ولی چنین ایده‌هایی بیشتر به حوزه‌ی سایبورگ تعلق دارند و ماشین‌هایی را به تصویر می‌کشند که قدرت و کارایی انسان را تقویت می‌کنند؛ اما کماکان نمی‌توانند جایگزین انسان‌ها شوند و باید نیروی انسانی در کنار ماشین‌ها حضور داشته باشند. به‌طوری که انسان‌ها و ماشین‌آلات با یکدیگر کار می‌کنند، ولی ماشین‌ها به‌تنهایی قدرتی از خود ندارد.

پلیمیون معتقد است که در موضوعات هنری، ربات‌ها می‌توانند نقش دستیاران مجازی را بازی کنند. ربات‌ها می‌توانند برای الهام بخشیدن به هنرمندان و انجام برخی امور هنری مانند سایه‌زدن در پس‌زمینه‌ها یا ترکیب رنگ‌های خاص نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند. پلیمیون همچنین معتقد است که مفهوم خلاقیت در انسان‌ها قابلیت تکامل یافتن با تکنولو‌ژی را دارد. استفاده از ابزارهای جدید هنری می‌تواند منجر به بروز خلاقیت‌های بیشتری در آثار هنری شود. به‌کارگیری فرآیندهای جدید و خلاقانه، حتی می‌تواند کمک کند تا آثار هنری که توسط انسان‌ها تولید می‌شوند، خلاقانه‌تر و متفاوت‌تر از قبل باشند.

آیا ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند آثار هنری خلاقانه تولید کنند؟

صرف‌نظر از اینکه احساس شما نسبت به ربات‌ها و اثرات هنری آنها چیست؛ هنر ربات‌ها یک واقعیت است. ماه گذشته، کریستی برای اولین بار، بخشی از یک اثر هنری تولید‌شده توسط هوش مصنوعی را به حراج گذاشت و آن را با قیمت ۱۰.۰۰۰ دلار فروخت. آیا روزی فراخواهد رسید که آثار هنری تولیدشده توسط ماشین، نیاز به نامگذاری داشته باشند؟ برنامه‌نویسی به نام دیلان فریدمن که در زمینه‌ی هنر تولیدشده توسط هوش مصنوعی در گوگل تحقیق می‌کند، در مورد این حوزه گفت:

باید ببینیم هنر تولیدشده توسط ماشین‌‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تا چه اندازه می‌تواند بر ادراک و احساس ما تاثیرگذار باشد. آیا هنر تولید‌شده توسط ماشین می‌تواند همانند هنر تولید‌شده توسط انسان‌ها بر عواطف انسانی تاثیرگذار باشد؟ آیا می‌توانیم محصولات هنری این‌چنینی را به نام محصولات هنری معرفی کنیم. البته تاکنون هنوز هیچ‌گونه اثر هنری توسط ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی بدون دخالت انسان تولید نشده است و معلوم نیست چه زمان این اتفاق می‌افتد، و آیا محصول نهایی، یک اثری هنری خواهد بود یا خیر.

منبع: زومیت

 

تهدیدهای اینترنتی جرم محسوب می‌شود؟

ایتنا - جرایم رایانه‌ای، سوءاستفاده از رایانه‌ با هدف اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی را شامل می‌شود که برای هریک از آن‌ها در قوانین جرایم رایانه‌ای مجازاتی در نظر گرفته شده است.

ممکن است تصور کنید اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد تنها منحصر به همان فضاست و مشکلاتی که برایتان پیش‌ می‌آید، قابل پیگیری نیست، در حالی که اگر کسی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی حتی شما را تهدید کند، می‌توانید این موضوع را از نظر قانونی پیگیری کنید.

به گزارش ایتنا از ایسنا، جرایم رایانه‌ای، سوءاستفاده از رایانه‌ با هدف اقدامات غیرقانونی و غیراخلاقی را شامل می‌شود که برای هریک از آن‌ها در قوانین جرایم رایانه‌ای مجازاتی در نظر گرفته شده است. قانون جرایم رایانه‌ای نیز در سال ۱۳۸۸ برای تعیین مصادیق استفاده مجرمانه از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. از طرفی قانون مجازات اسلامی هم مجازات‌هایی را برای موارد این‌چنینی در نظر گرفته است.

از این رو، تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی شود، خواه تهدیدکننده به این واسطه، تقاضای مال به قصد اخاذی کرده و یا نکرده باشد، جرم مستقلی است که بر اساس ماده ۶۶۹ قانون ‌مجازات ‌اسلامی تا ۷۴ ضربه ‌شلاق و یا تا دو سال حبس برای آن در نظرگرفته ‌شده ‌است. بنابراین همین‌که کسی شما را تهدید به افشای اطلاعات خصوصی (شامل عکس‌ها، متن چت‌ها، صدای ضبط‌شده، فیلم و ...) کرده باشد، حتی اگر هرگز آن عمل را انجام ندهد (که در اکثریت مواقع این تهدیدات هرگز عملی نمی‌شوند)، ارتکاب جرم «تهدید» از سوی او قطعی و برای شما قابل شکایت و پیگیری است.

برخلاف تصور عموم که متن گفت‌وگو در شبکه‌های اجتماعی، ای‌میل، صدای‌ضبط‌شده و فیلم را جزو دلایل قابل استناد به‌شمار نمی‌آورند، قانون، «ادله الکترونیکی» را به ‌رسمیت شناخته است؛ بنابراین اگر کسی خانواده شما و فرزندانتان را در شبکه‌های اجتماعی یا تلفن‌همراه یا ای‌میل، تهدید کرده است، باید بدانید تمام این محتواها در دادگاه به عنوان دلیل از شما و علیه شخص تهدیدکننده پذیرفته خواهند شد. دادگاه، با مکانیسم مشخصی که توسط کارشناسان حوزه فناوری اجرا خواهد شد، صحت مدارک شما را بررسی کرده و درصورت تائید، ملاک و مبنای صدور حکم قرار خواهد گرفت. پس اگر از جانب کسی با تهدیدی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مواجه شدید، می‌توانید از طریق دادسرا اقدام کنید و یا از طریق سایت پلیس فتا موضوع را پیگیری کنید.

منبع: ایتنا

 

ماهر اعلام کرد: گسترش حمله‌ سایبری یک باج افزار

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای اعلام کرد که حمله‌ی سایبری یک باج‌افزار در کشور در حال گسترش است، بنابراین سیستم‌های سازمانی باید آماده‌ی پیشگیری و مقابله با این باج‌افزار باشند.

به گزارش ایرنا ازبنیادشهید، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روزیکشنبه درمراسم رونمایی از سامانه جامع املاک فدک درسازمان اموال و املاک کوثر افزود: از زمانبر اساس گزارش مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای، آمار‌های منتشرشده و نتایج امدادهای انجام‌گرفته حاکی از گسترش حملات باج‌افزاری نسخه چهارم باج‌افزار خطرناک #‫GandCrab به کاربران در سراسر کشور است.

این باج‌افزار، روش‌های گوناگونی از نفوذ به سیستم از جمله ضعف در پیکربندی سرویس #‫RDP و پیوست هرزنامه‌ها و اکسپلویت کیت‌ها را در حملات خود استفاده می‌کند و لازم است مدیران فناوری اطلاعات ادارات و شرکت‌ها، آمادگی پیشگیری و مقابله با این باج‌افزار را داشته باشند. این باج‌افزار از ابتدای پیدایش خود تاکنون، ۴ نسخه‌ی متفاوت داشته و در سطح جهانی نیز خسارت‌های بسیاری ایجاد کرده است.

تحلیل‌های انجام‌گرفته تاکنون در فضای سایبری کشور حاکی از آن است که بیشتر قربانیان از طریق ضعف در تنظیمات پروتکل RDP به این باج‌افزار مبتلا شده‌اند؛ این در حالی است که مواردی از آلوده‌شدن در اثر دیگر روش‌های نفوذ از جمله پیام‌های جعلی و اکسپلویت کیت موسوم به FallOut نیز مشاهده شده است.

منبع: زومیت

yadbegir

شرکت کیان پرداز هوشمند با سابقه 10 ساله در عرصه خدمات نرم افزاری، افتخار دارد که برنامه یادبگیر را در خدمت شما عزیزان قرار داده است تا شما را در عرصه آموزش و یادگیری یاری کند. ما هم اکنون در حال تلاش برای بهتر سازی برنامه و پویا نمودن محتوای آن برای شما می باشیم تا آموزش را برایتان لذت بخش تر از پیش کنیم.  
برای اطلاعات بیشتر در مورد ما به سایت ما www.kian-ph.com  مراجعه کنید. 
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید و در طول حداکثر 24 ساعت به شما پاسخ داده خواهد شد.
قابل توجه می باشد که تمام حقوق این نرم افزار اعم از برنامه و محتوای آن، مربوط به مجموعه کیان پرداز هوشمند می باشد و هرگونه کپی برداری از آن عملی غیر اخلاقی و غیر حرفه ای خواهد بود و قابل پیگرد قانونی می باشد.

 

سامانه جامع الکترونیکی سازمان اموال و املاک کوثر رونمایی شد

تهران- ایرنا- سامانه جامع املاک فدک (فناوری داده‌های کوثر) با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سازمان اموال و املاک کوثر رونمایی شد.

به گزارش ایرنا ازبنیادشهید، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روزیکشنبه درمراسم رونمایی از سامانه جامع املاک فدک درسازمان اموال و املاک کوثر افزود: از زمان آغازمسئولیت دربنیاد شهید و امورایثارگران همواره موضوع تشکیل بانک اطلاعاتی جامع املاک سازمان اموال و املاک کوثر از موضوعات مهم و مورد تاکید بوده است.
وی با تقدیر از راه‌ اندازی این سامانه اظهارکرد: این کار، اقدام پرارزشی است و نقش موثری در شفافیت فعالیت ‌ها و حفظ اموال و املاک بنیادشهید دارد و باید همواره به‌روزرسانی و نقاط ضعف آن برطرف شود.
معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به وجود برخی پرونده‌های حقوقی درباره املاک با اشخاص حقیقی و حقوقی، بر حفظ حقوق بنیادشهید و رفع بلاتکلیفی این موارد تاکید کرد و افزود: خوشبختانه با تشکیل کمیته حل اختلاف دراین سازمان، روند حل این مشکلات سرعت یافته است و در این فرآیند رعایت عدالت و حفاظت از اموال بنیادشهید و در عین ‌حال عدم تضییع حق طرف مقابل ضرورت دارد.
مدیرعامل سازمان اموال و املاک کوثر نیز دراین مراسم گفت: از اواسط سال 1394، چهارموضوع تدوین سند راهبردی سازمان، تدوین ساختارسازمانی، تنظیم آئین ‌نامه ‌های مالی و مالیاتی و راه‌اندازی سامانه جامع املاک کوثر در دستور کار مجموعه بوده است که خوشبختانه تمام این موارد تاکنون پیگیری شده است و امروز این سامانه آماده بهره‌برداری است.
مهدی شادالویی ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه نتیجه بیش از هزار و400 نفرساعت آموزش و 3هزارنفرساعت کار مستمر بوده است.

منبع: ایرنا

 

 آموزش زبان مورس با استفاده از «جیبورد» گوگل

به‌لطف ویژگی جدید اپلیکیشن «جیبورد» (Gboard)، امکان ارتباط با دوستان از طریق زبان مورس هم به‌وجود آمده است. این ویژگی برای کاربران اندروید و آی‌اواس قابل استفاده است. اگر هنوز نحوه تایپ از طریق زبان مورس را یاد نگرفته‌اید گوگل می‌تواند این کار را هم به راحتی و تنها در 1 ساعت به شما آموزش دهد. کافی است از اپلیکیشن جدید این شرکت استفاده کنید.

به منظور یادیگری و استفاده از زبان مورس ابتدا باید اپلیکیشن جیبورد گوگل را از گوگل پلی یا اپ‌ استور دانلود کنید.

اندروید

پس از اینکه اپلیکیشن را نصب کردید، وارد تنظیمات گوشی شده و پس از انتخاب گزینه سیستم، وارد بخش Language & input شوید. در اینجا گزینه Virtual keyboard و سپس گزینه Languages را انتخاب کنید. پس از انتخاب زبان، لیست کیبوردها را مشاهده می‌کنید که در این بخش بایستی گزینه مورس کد (Morse Code) را پیدا و انتخاب کنید. در این بخش امکان بی‌صدا کردن کلیدها هنگام استفاده از مورس کد هم وجود دارد.

آی‌اواس

این کار در آی‌اواس کمی آسان‌تر است. پس از ورود به تنظیمات گوشی وارد بخش Languages شده سپس روی گزینه Add language کلیک کرده و در ادامه Morse code را پیدا و انتخاب کنید.

ضمنا گوگل معانی برخی از تنظیمات و بخش‌های این اپلیکیشن را به‌خوبی توضیح داده تا کاربران بفهمند هر گزینه چه معنی خاصی می‌تواند داشته باشد. در کل هر زمان که خواستید از زبان مورس استفاده کنید، ایتدا یک سر به آموزش زبان مورس گوگل بزنید تا نحوه نوشتن کلمات و حروف را به‌خوبی یاد بگیرید.

 منبع: آی تی ایران

 

 امکان شناسایی تماس‌های اسپم از طریق گوگل فون

شواهد نشان می‌دهند گوگل اخیرا در حال اجرای آزمایشی یک سری ویژگی‌ها بوده که احتمالا از تماس‌های اسپم و تبلیغاتی که باعث آزار کاربران می‌شوند جلوگیری می‌کند. آوریل امسال این شرکت نسخه بتای اپلیکیشن «گوگل فون» را معرفی کرد که در آن ویژگی شناسایی تماس‌های اسپم هم به‌صورت ازمایشی اجرا می‌شد.

حال صفحه پشتیبانی این اپلیکیشن هم به‌روزرسانی شده و برخی از ویژگی‌های جدید را معرفی کرده که ظاهرا در برخی از دیوایس‌ها نیز در حال حاضر قابل استفاده هستند. اساسا در منو Caller ID & spam برنامه گوگل فون می‌توانید یک ویژگی جدید را مشاهده کنید که قادر است از تماس‌های اسپم مشکوک جلوگیری کند و شما را از خراب شدن روزتان نجات دهد.

با استفاده از این ویژگی تمامی تماس‌های اسپمی که در طول روز دریافت می‌کنید به‌طور اتوماتیک به بخش ویس میل (voicemail) ارجاع داده می‌شوند و حتی برنامه شما را از دریافت این تماس‌ها و انتقال آنها به بخش ویس میل هم باخبر نمی‌کند. البته امکان شنیدن این تماس‌ها در بخش ویس‌میل امکان‌پذیر است اما در کل زمانی که این دسته از تماس‌ها را دریافت می‌کنید برنامه هیچ نوتیفیکیشنی را اعلام نمی‌کند.

ضمنا فراموش نکنید برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید به بخش تنظیمات رفته و پس از انتخاب Caller ID & spam گزینه Filter spam calls را فعال کنید. ضمنا هر زمان فکر کردید این ویژگی به‌درستی تماس‌های تبلیغاتی و اسپم را تشخیص نمی‌دهد می‌توانید آن را از همین بخش غیرفعال کنید.

 منبع: آی تی ایران

 

آیپد با فتوشاپ می‌آید!

به نظر می‌رسد که شرکت آدوب در حال تغییر استراتژی و سیاست‌گذاری‌های خود درباره افزایش محبوبیت و استقبال از نرم‌افزارهای توسعه داده شده خود بوده و در همین راستا نیز تلاش می‌کند با سایر غول‌های تکنولوژی همچون اپل همکاری کند.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، آدوب درحال همکاری و رایزنی با اپل است تا نسخه کامل نرم‌افزار کاربردی فتوشاپ (Photoshop) در نسل بعدی تبلت‌های آیپد اپل مدل ۲۰۱۹ به طور پیش فرض نصب شده و در دسترس کاربران قرار گیرد.

اسکات بلسکی - کارشناس ارشد محصولات کلاد در شرکت آدوب - در تازه‌ترین مصاحبه خود با گزارشگر بلومبرگ گفت: هدف ما آن است که هرچه زودتر برای توسعه نرم‌افزار کاربردی فتوشاپ با شرکت‌های تولیدکننده تبلت و گوشی هوشمند همچون اپل همکاری کنیم. همانطور که می‌دانیم، نرم‌افزار کاربردی فتوشاپ یک برنامه کاملا کامل، کاربردی و فوق پیشرفته است که سالیان سال عکاسان و گرافیست‌های حرفه‌ای و آماتور از آن به منظور ویرایش عکس و تصاویر موردنظر خود استفاده می‌کرده‌اند.
حالا می‌خواهیم این برنامه سودمند را در دستگاه‌های مدرن و محبوبی همچون آیپدهای اپل عرضه کنیم تا آن دسته از کاربرانی که از این تبلت‌ها استفاده می‌کنند، بتوانند به راحتی بدون نیاز به رایانه خود، عکس‌های موردنظرشان را ویرایش کنند و از سایر قابلیت‌های پیشرفته آن بهره‌مند شوند.

البته در حال حاضر برنامه فتوشاپ اکسپرس برروی تبلت‌های آیپد قابل نصب و دریافت است، اما در صورتی که این همکاری میان شرکت‌های آدوب و اپل صورت بگیرد، ما شاهد نصب پیش فرض نسخه کامل برنامه فتوشاپ برروی آی‌پدهای مدل ۲۰۱۹ خواهیم بود که به کاربران امکانات بیشتر و کامل‌تری را ارائه می دهد.

بلسکی ادامه می‌دهد از آنجایی که این روزها همه کاربران اعم از عکاسان، گرافیست‌های حرفه‌ای و تمامی مشتریانی که در عرصه رسانه فعالیت می‌کنند، تمایل بیشتری به استفاده از تبلت دارند تا رایانه، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که نسخه کامل نرم افزار کاربردی خود را نیز بر روی تبلت ارائه دهیم تا به کاربران خود امکان دهیم برروی پروژه‌های خلاقانه و حرفه‌ای خود کار کنند.

به نظر می‌رسد که آدوب قصد دارد نسخه کامل برنامه فتوشاپ برای آیپد را در کنفرانس سالانه خود تحت عنوان مکس (MAX) که ماه اکتبر سال جاری ۲۰۱۸ میلادی برگزار می‌شود، رونمایی کند. انتظار می‌رود این برنامه در اوایل سال آینده ۲۰۱۹ میلادی در تبلت‌های آی‌پد جدید در دسترس کاربران قرار گیرد.

آدوب درباره اینکه کدامیک از مدل‌های آیپد به نسخه کامل نرم‌افزار فتوشاپ مجهز می‌شوند و یا از آن پشتیبانی می‌کنند، هیچ گزارشی را تایید نکرده است اما به نظر می‌رسد که نخستین مدل کنونی که احتمالا به این برنامه تجهیز می‌شود، آیپد پرو خواهد بود. بنابراین باید به منظور اطمینان از مدل آیپدهایی که از نسخه کامل فتوشاپ پشتیبانی می‌کنند، تا زمان رونمایی و عرضه نهایی و رسمی آن منتظر بمانیم.

 منبع: آی سی تی پرس

 

اپل به‌اندازه کافی روی نوآوری سرمایه‌گذاری نمی‌کند

ذشته بالغ بر 12.7 میلیارد دلار را در بخش تحقیق و توسعه صرف کرده است، اما ظاهرا این شرکت مبلغ کافی را در این بخش سرمایه‌گذاری نکرده است. البته مقدار مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط اپل در بخش تحقیق و توسعه در سال گذشته حتی از مقدار مبلغی که این شرکت از سال 1998 تا 2011 در محصولات جدید خود سرمایه‌گذاری کرده هم بیشتر بوده است. این بازه زمانی 13 ساله حتی شامل محصولاتی از جمله آیفون، آی‌پد و آی‌پاد هم می‌شود. اما با توجه به نتایج و محصولات این کمپانی می‌توان گفت اپل در بحث سرمایه‌گذاری در آینده خساست به خرج داده است.

ساکوناهی می‌گوید این غول تکنولوژی در اصل تنها 2 درصد از نقدینگی خود را در بخش تحقیق و توسعه صرف کرده و از طرف دیگر همتایان این شرکت حدود 25 درصد از نقدینگی خود را در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اپل در طول سال میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کد و حتی این 2 درصد هم مبلغ بسیار هنگفتی می‌شود. با این حال با توجه به درآمد کلی شرکت اپل، صرف تنها 2 درصد از نقدینگی این شرکت در بخش تحقیق و توسعه اصلا کافی به‌نظر نمی‌رسد.

این تحلیل‌گر همچنین اشاره داشته که اپل 5.1 درصد از درآمد خود را در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند و این درحالی است که رقبای اپل حداقل 10 درصد از درآمد خود را در این بخش صرف می‌کنند و جالب اینکه حاشیه سود این کمپانی‌ها نیز همانند اپل 38 درصد بوده است. ساکوناهی معتقد است که طبق آمار و ارقام اپل بایستی مبلغ سرمایه‌گذاری خود در بخش تحقیق و توسعه را حداقل دوبرابر کند تا بتواند با درصد سرمایه‌گذاری رقبای خود در این بخش برابری کند. علاوه بر این، با اینکه اپل پر درآمدترین کمپانی در بین شرکت‌های بزرگ ایالات متحده محسوب می‌شود، اما در بحث سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه این کمپانی در رتبه ششم قرار دارد. طبق گفته تحلیلگران، با اینکه مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط اپل در بخش تحقیق و توسعه در 6 سال اخیر با افزایش 5 برابری همراه بوده اما از لحاظ درصدی این اپل سرمایه‌گذای خودش را در این بخش کاهش داده که این مسئله باعث شده این شرکت در چند سال اخیر نتواند محصول انقلابی جدیدی را به دنیا معرفی کند. ساکوناهی می‌گوید اپل مطئمنا نیازمند توجه بیشتر به بخش تحقیق و توسعه بوده و بایستی نوآوری در محصولات و سرویس‌های خود را بیش از پیش گسترش دهد تا از این طریق بتواند رشد و درآمد خود را مجددا افزایش دهد.

فرصت بعدی که اپل می‌تواند از آن برای ایجاد یک موج جدید و انقلابی در در دنیای تکنولوژی استفاده کند، عینک‌های مجهز به هوش مصنوعی هستند. طبق گفته‌های تحلیلگران، این عینک‌ حتی می‌تواند از معرفی اولین آیفون هم پر سر و صداتر و موفق‌تر باشد. گفته می‌شود عینک اپل قرار است در بازه زمانی 2020 یا 2021 معرفی شود.

احتمالا به یاد دارید اپل بین سال‌های 2012 و 2013 هم به نداشتن نوآوری از سوی طرفداران متهم شده بود. اپل از آن زمان تا به امروز اپل واچ، ایرپاد و هوم‌پاد را معرفی کرده است. حال با اینکه اپل به بزرگترین تولیدکننده ساعت‌های هوشمند در دنیا هم تبدیل شده اما هیچکدام از این 3 دیوایس جدید نتوانسته‌اند تاثیراتی مشابه معرفی آیفون، آی‌پد و آی‌پاد بر دنیای تکنولوژی داشته باشند.

 منبع: آی تی ایران