به دلیل اختلال مخابراتی خواهشمند است از طریق شماره 09198906850 با ما در ارتباط باشید

شرکت های خدماتی

اصولاً شرکت هایی که در کار فروش کالا نیستند و در عوض برای مشتریان خود کاری انجام می‌دهند جزو شرکت های خدماتی محسوب می‌شود. از کسب و کارهای فعال در حوزه شستشوی فرش و تعمیرات لوازم گرفته تا شرکت هایی که راه‌حل‌های نرم‌افزاری یا مشاوره‌‌های (مانند مشاوران املاک یا مشاورین حقوقی و مالی) مختلف ارائه می‌کنند، همگی زیر مجموعه شرکت های خدماتی هستند.

بنابراین وقتی از مزایای سی آر ام برای شرکت های خدماتی صحبت می‌کنیم، گستره بزرگی از کسب و کارها مخاطب ما هستند.

نرم افزار سی آر ام برای شرکت های خدماتی مزایای بسیار زیادی دارد. در پاره‌ای از موارد، فواید آن برای سازمان‌های خدمات محور، حتی از واحدهای بازرگانی هم بیشتر است! زیرا در کار خدمات رضایت مشتری مستقیماً به عملکرد خود شما بستگی دارد، نه کالایی که فروخته‌اید.

سی آر ام به شرکت خدماتی شما کمک می‌کند تا سطح عملکرد را خود را بهبود بخشد، نیازهای مشتریان را بهتر درک کند، رضایت مشتری را بالاتر ببرد و در نهایت درآمد و سود را افزایش دهد. سی آر ام برای شرکت های خدماتی گزارش‌های دقیق آماده می‌کند، وضعیت فعلی را روشن می‌نماید، به برنامه‌ریزی آگاهانه‌تر کمک می‌کند و موجب بهبود کیفیت خدمات می‌شود.

در بازار امروز که رقابت بین کسب و کارها برای جذب مشتری زیاد شده، برگ برنده (به ویژه برای شرکت‌های خدماتی) در دست مدیرانی است که یک گام از همه جلوتر بوده و از همین حالا به فکر پیاده سازی سیستم یکپارچه سی آر ام هستند.

تعریف نرم افزار سی آر ام به صورت خلاصه

نرم افزار سی آر ام یا Customer Relationship Management یک نرم افزار یکپارچه سازمانی است. به عبارت ساده‌تر روی تمام کامپیوترهای شرکت شما نصب شده و یک فضای واحد و مشترک ایجاد می‌کند که همه فرآیندها روی آن انجام می‌شوند. با پیاده سازی سی آر ام همه اطلاعات و داده‌های ورودی به صورت منظم در یک پایگاه مشترک ذخیره می‌شوند و در هر زمان (حتی از راه دور) توسط مدیران قابل دسترسی هستند.

این یکپارچه سازی تمامی سیستم‌های سازمان در نهایت با هدف مدیریت ارتباط با مشتریان انجام می‌شود. با استفاده از سی آر ام، زمانی که مشتری با مجموعه شما هرگونه تعاملی دارد، با یک هویت واحد طرف خواهد بود. ساده بگوییم، مهم نیست با کدام شماره تماس می‌گیرد یا به دیدار کدام نماینده فروش می‌رود، همه اعضای شرکت او را می‌شناسند و از وضعیت سفارش‌های او آگاه هستند. به همین خاطر حس صمیمیت بیشتری با مجموعه شما خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با کاربردهای نرم افزار سی آر ام توصیه می‌کنیم حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

کاربرد نرم افزار سی آر ام برای شرکت های خدماتی

سی آر ام برای شرکت های خدمات کاربردها و فواید بسیار زیادی دارد. از جمله مهم‌ترین کارهایی که یک نرم افزار سی آر ام برای واحدهای خدماتی انجام می‌دهد عبارتند از:

طراحی کاریز فروش

کاریز یا پایپلاین (لوله کشی) فروش یک اصل مهم برای مدیریت کسب و کار است. کاریز یک مسیر مشخص برای فروش طراحی می‌کند که می‌توانید وضعیت عملکرد شرکت را در هر کدام از نقاط آن ببینید. با مرحله بندی کردن فروش و طراحی یک سفر مشتری (برای تعامل با شما) می‌توانید هم ایرادات سیستم‌های ارتباطی خود را پیدا کنید، هم ببینید که معمولاً مشتری را در کجای کاریز خود از دست می‌دهید.

طراحی کاریز به وسیله ابزارهای سی آر ام به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف و قوت خود را به دقت پیدا کرده و مسیر تعامل با مشتریان را باز کنید.

 مدیریت تمام جوانب شرکت

سی آر ام نرم افزاری است که کل ابعاد مجموعه شما را در بر می‌گیرد. زمانی که نرم افزار CRM را پیاده سازی می‌کنید، همه واحدها و همه کارکنان باید تمامی فعالیت‌های خود را روی بستر آن انجام دهند. به همین خاطر CRM می‌تواند در قالب یک نرم افزار نظارتی هم عمل کند.

با سی آر ام می‌توانید به صورت اتوماتیک از عملکرد هرکدام از بخش‌ها یا حتی کارکنان گزارش بگیرید، بازدهی آنان را بررسی کنید و صدای مشتری را در خصوص کیفیت خدمات آنان بشنوید.

مزایای سی آر ام برای شرکت های خدماتی
مزایای سی آر ام برای شرکت های خدماتی

ارتقای اطلاع‌رسانی

یکی دیگر از جذاب‌ترین قابلیت‌های نرم افزار سی آر ام برای شرکت های خدماتی در بخش اطلاع رسانی به مخاطبان است. با استفاده از سی آر ام می‌توانید برنامه ریزی کنید که خیلی از پیام‌ها، به صورت اتوماتیک برای مشتریان ارسال شوند.

به عنوان مثال ارسال پیامک تشکر از خرید بعد از هر تراکنش مشتری، پیامک تبریک یا تخصیص کد تخفیف، ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی یا اطلاعرسانی و غیره.

با استفاده از ماژول سرویس وال مسیج، شما می‌توانید از طریق سی آر ام حتی نسبت به ارسال انبوه پیام در واتساپ هم اقدام کنید.

آگاهی از نظرات مشتریان

آگاهی داشتن از نظرات مشتری برای شرکت های خدماتی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. ابزارهای CRM به شما کمک می‌کنند تا با راه‌اندازی کانال‌های مختلف نظرسنجی و بررسی کامنت‌های مشتریان در فضاهای مختلف، میزان رضایت آنان از خدمات مجموعه خود را بسنجید.

پیش بینی فروش شرکت

یکی از بهترین کاربردهای نرم افزار سی آر ام برای شرکت های خدماتی ارائه گزارش‌های دقیق از وضعیت آینده مجموعه است. سی آر ام به واسطه جمع‌آوری و دسته‌بندی داده‌ها، می‌تواند گزارش‌های دقیقی از وضعیت کنونی و آینده شرکت در اختیار شما قرار دهد. با تحلیل این داده‌ها، سی آر ام گزارش‌هایی از پیش بینی فروش به شما ارائه می‌دهد.

کمک به شناخت مشتری

یکی از کارهای مهم سی آر ام برای شرکت های خدماتی جمع آوری و ذخیره اطلاعات مشتریان در قالب پرونده‌های شخصی است. پرونده‌هایی که با فیلترهای خاص به سادگی دسته بندی می‌شوند. با سی آر ام شما از نام و سابقه خرید و آدرس منزل مشتری گرفته تا حتی سلیقه و علایق او را می دانید. با استفاده از این داده‌ها می‌توانید نیازهای مشتری را پیش بینی کرده و همان پیشنهادی را به او بدهید که دوست دارد بشنود!

هرچقدر بیشتر مشتریان خود را بشناسید در امر جذب و حفظ آنان موفق‌تر خواهید بود.

افزایش بازدهی شرکت

بدون اغراق بیش از 80% شرکت‌ها و کسب و کارها در ایران دچار ضعف بازدهی هستند. به عبارت دیگر فرآیندهای زیادی در روند فروش و بازاریابی آنان وجود دارد که یا اضافی هستند یا برای کارمندان شکل استهلاکی پیدا کرده‌اند.

نرم افزار سی آر ام برای شرکت های خدماتی این موانع را از سر راه برمی دارد. فرایندهای تکراری را اتوماسیون می‌کند (تا دیگر افراد مجبور نشوند وقت و انگیزه و انرژی خود را صرف انجام آنان کنند) و ساز و کارهای بی مورد را حذف می‌نماید.

از این طریق بازدهی مجموعه بالاتر رفته، هزینه‌ها کاهش پیدا کرده و سودآوری نیز بالاتر می‌رود.

پیگیری سرنخ‌ها

سرنخ‌ها یا Leads برای کسب و کاری خدماتی اهمیت ویژه‌ای دارند. سی آر ام به شما کمک می‌کند تا اگر سرنخ (مشتری بالقوه) پیدا کردید به درستی او را پیگیری نمایید تا در نهایت وی را به یک مشتری فعال تبدیل کنید.

فواید سی آر ام برای شرکت های خدماتی
فواید سی آر ام برای شرکت های خدماتی

بهترین نرم افزار CRM برای شرکت های خدماتی

کیان پرداز هوشمند بهترین و جامع‌ترین نرم افزار CRM دنیا، یعنی Microsoft Dynamics 365 ce را برای شما اجرا می‌کند. کیان پرداز هوشمند برترین شرکت در حوزه فارسی سازی و سفارشی سازی این نرم افزار مطابق با نیازهای شرکت های مختلف است.

به عبارت ساده‌تر، کیان پرداز هوشمند نرم افزار سی آر ام را به صورت آماده نمی‌فروشد، بلکه داینامیکس 365 را بر قامت کسب و کار شما به صورت اختصاصی می‌دوزد.

مشخصات و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

  ارتباط با کارشناسان، واتس اپ

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  پاسخگویی از طریق تلفن

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  آخرین مقالات


   Upload File

   درخواست خود را برای ما ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

    درخواست مشاوره

    درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.