به دلیل اختلال مخابراتی خواهشمند است از طریق شماره 09198906850 با ما در ارتباط باشید

مدیریت ارتباط با مشتری CRM

 

اصول اولیه

به جای گذشتن از اصول و رفتن به سراغ بحث در مورد اهمیت CRM و اینکه از کدام CRM باید استفاده کنیم و اینکه اصلا چرا از CRM استفاده کنیم، اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم، طوری که تازه واردان در حوزه کسب و کار هم از بحث عقب نمانند.
CRM به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است. گرچه این اصطلاح یک اصطلاح خود توضیح است اما بدون راهنمایی، هیچ کس نمی داند چگونه به درستی از آن استفاده کند. البته شما می توانید از تجربیات خود بیاموزید، اما برخی از اشتباهات عمده در کسب و کار سبب افزایش هزینه خواهند شد. بنابراین، چرا باید شکست بخورید زمانیکه می توانید از اشتباهات دیگران درس بگیرید؟
برخی از کارآفرینان اهمیت CRM را از راه های دشواری آموخته اند، اما شما مجبور نیستید، به این دلیل که در عصر دیجیتال خوشبختانه سیستم های CRM وجود دارد که کار را برای شما انجام خواهد داد.
همه ی کاری که باید انجام دهید این است که خواسته هایتان را شناسایی کنید و سیستم را با توجه به نیازهای مشتریان موجود و بالقوه خود شخصی سازی کنید. حتی شما می توانید نسخه ی نمایشی رایگان CRM را داشته باشید تا بتوانید تصمیم بگیرید و تغییرات را در روند کار ببینید.
بنابراین، در حال حاضر شما احتمالاً متوجه شدید که “چرایی استفاده از یک “CRM به معنای “چرایی استفاده از یک سیستم CRM ” است.CRM به ابزارها و سیستم های فنی ای اشاره دارد که برای مدیریت بهینه ارتباط با مشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

 اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری

قبل از رسیدن به اهمیت CRM ، اطمینان حاصل کنید که اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری را درک می کنید. حفظ رابطه سالم و مفید با مشتری بهترین راه برای اطمینان از آینده ای روشن برای کسب و کار است.
مدیریت ارتباط با مشتری بسیار مهم است زیرا:

 • ایجاد یک ارتباط با مشتریان موجود، تضمین می کند که شما مجبور نیستید که دوباره روی آنها مثل یک گروه جدید کار کنید.
 • داشتن یک ارتباط با مشتریان، این امکان را ایجاد می کند که آنها را به خرید بیشتر ترغیب کند، بنابراین به اکثر مشتریانی که برای اولین بارخرید میکنند محدود نمیشوند.
 • هنگامی که مشتریان پس از خرید احساس رضایت می کنند، آنها نیز شروع به احساس وفاداری نسبت به نام تجاری شما خواهند کرد.
 • از آنجا که تصویر برند قبل از اینکه همه اینها حتی آغاز شود، ایجاد شده است، زمانی که مشتریان چندین خرید را انجام می دهند چیزی برای مرتبط بودن یا به دنبال گشتن خواهند داشت.
 • هنگامی که شما یک رابطه قوی را با مشتریان نگه دارید طوری که متوجه شوند برای شما ارزشمند هستند ، مشتریان دوست شما خواهند شد.
 • با مدیریت طولانی مدت ارتباط با مشتری، مشتریان خود را راضی و وفادار میبینند که از نام تجاری شما در برابر دیگران طرفداری کنند و این گونه است که کسب و کارتان با موفقیت ، پایدار خواهد ماند.

به همین دلیل است که هر تاجر موفقی به کارآفرینان جوان توصیه میکند که به جای تمرکز بر روی اعداد و ارقام بر روی افراد تمرکز کنید. بدون آنها، اعداد متوقف می شوند. برای برخی، این نکات یسیار مشهود است، اما بسیاری از کارآفرینان بدون اطلاع از این اصول، سفر خود را آغاز می کنند. به همین دلیل مهم بود که در مورد این بحث بکنیم. اکنون که همه اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری را می دانند،اجازه دهید به اهمیت سیستم های CRM بپردازیم.

 

یکی از مهم ترین جنبه های کسب و کار در تمام دوره ها ، ارتباط با مشتری بوده و تنها در عصر دیجیتال نیست که روابط با مشتری اهمیت پیدا کرده است، اهمیت CRM غیر قابل انکار میباشد و دلایل زیادی برای استفاده از یک نرم افزار CRM در سازمان وجود دارد. از آنجایی که ارتباط با مشتری یک جنبه ضروری هر کسب و کار است، مدیران می خواهند بهترین راه برای انجام این کار را پیدا کنند.
شما می توانید در طول سالها تجربه و شکست به بهترین راه پی ببرید، اما میتوان گفت افرادی که راه آسان را انتخاب کردند و از نرم افزار CRM استفاده کردند از شما جلوتر هستند. بنابراین، دفعه بعد که میپرسید «چرا از یک سیستم CRM استفاده کنیم؟» فقط بر روی آنچه که برای شرکت شما مناسب تر است، تمرکز کنید.
این مقاله همه چیز درباره سیستم های CRM را به شما آموزش خواهد داد و به شما در پاسخ به سوال «از کدام CRM باید استفاده کنم؟» کمک میکند.

مشخصات و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

  ارتباط با کارشناسان، واتس اپ

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  پاسخگویی از طریق تلفن

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  آخرین مقالات


   Upload File

   درخواست خود را برای ما ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

    درخواست مشاوره

    درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.