به دلیل اختلال مخابراتی خواهشمند است از طریق شماره 09198906850 با ما در ارتباط باشید

علت عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ برای سیستم های CRM

علت عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ و بهترین راه حل آن

خواننده عزیز این مطلب در خصوص ماژول واتساپ نرم افزار سی آر ام کیان پرداز هوشمند بوده و مخصوص کسب و کارهایی است که از سیستم های یکپارچه شرکتی با ماژول واتساپ استفاده می کنند. لذا اگر جزو کاربران عادی واتساپ هستید این مقاله گره ای از مشکل شما باز نمی کند. بهتر است به دیگر مقالات سایر وبسایت های مرتبط با این موضوع مراجعه کنید.

دریافت کد فعالسازی واتساپ : whatsapp یک برنامه پیامرسان شخصی است که برای استفاده از آن باید یک حساب کاربری منفرد و منحصر به شماره تلفن خود داشته باشید. همچنین برای اینکه بتوانید به حساب کاربری واتساپ خود وارد شوید باید مراحل احراز هویت را پشت سر بگذارید.

واتساپ برخلاف سرویس های جیمِیل و فیسبوک و غیره از ایمیل برای تأیید هویت شما استفاده نمی کند. این پیامرسان جهت تأیید هویت، برای شما یک پیامک شامل کدی شش رقمی ارسال می کند تا مطمئن شود که این شماره تلفن متعلق به خود شماست و شخص دیگری قصد ندارد با شماره شما به حساب کاربریتان دسترسی داشته باشد.

تنها در دو شرایط به دریافت کد پیامکی تأیید هویت واتساپ نیاز خواهید داشت: زمانی که در واتساپ ثبت نام می کنید، و زمانی که از حساب کاربری خود به هر دلیلی خارج شده و قصد دارید دوباره وارد آن شوید.

اما اگر این پیامک را دریافت نکردید چه؟ به تازگی گزارشات زیادی منتشر شده مبنی بر اینکه کاربران، به ویژه کاربران ایرانی در دریافت پیامک کد فعالسازی واتساپ با مشکل مواجه شده اند و هر کاری می کنند این کد برایشان ارسال نمی شود! عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ امروز به یکی از مشکلات رایج این پیامرسان تبدیل شده است.

در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد علت عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ و بهترین روش های حل آن با شما صحبت کنیم. با وبلاگ کیان پرداز هوشمند همراه باشید.

دریافت کد فعال سازی واتس اپ
دریافت کد فعالسازی واتساپ

شرایط لازم برای دریافت کد فعالسازی واتساپ

برای اینکه پیامک کد فعالسازی واتساپ را دریافت کنید، ابتدا باید شرایط لازم برای دریافت این پیامک را داشته باشید. اصلی ترین پیش نیازها و شرایط لازم برای دریافت کد فعالسازی واتساپ عبارتند از:

 • شماره ای که برای ایجاد یا ورود به حساب کاربری اعلام می کنید باید متعلق به خودتان باشد و به آن دسترسی داشته باشید. واتساپ در حفاظت از داده های کاربرانش بسیار سخت گیر است و حساسیت زیادی روی عدم صدور اجازه ورود به اشخاص غیر دارد.
 • دقت داشته باشید که شماره تلفن شماره و سرویس مخابراتی شما باید امکان دریافت پیامک و تماس های بین المللی را داشته باشد.
 • دقت داشته باشید که خط تلفن شما نباید مسدود باشد.
 • حواستان باشد که هیچ برنامه ای نباید مانع دریافت SMS یا تماس های تلفنی روی گوشی شما شود. چنانچه چنین اپلیکیشنی روی گوشی در حال اجراست آن را غیر فعال کنید.
 • سینگال اینترنت همراه یا وای فای شما باید به اندازه کافی قوی باشد.

این ها شرایط اصلی برای دریافت کد فعالسازی واتساپ هستند. بسیاری از علت های عدم دریافت این پیامک نیز به همین موارد برمی گردد.

شرایط لازم برای دریافت کد فعالسازی واتساپ
دریافت کد فعالسازی واتساپ

چرا پیامک کد فعالسازی واتساپ برای من ارسال نمی شود؟

بعد از بررسی شرایط لازم برای دریافت پیامک از واتساپ، در ادامه به رایجترین علت های بروز این مشکل اشاره می کنیم. معمول ترین علل عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ عبارتند از:

. اشتباه در وارد کردن شماره تلفن یا کد کشور

دقت داشته باشید که شماره تلفن و کد کشور را به درستی انتخاب کرده باشید. برای وارد کردن شماره تلفن در واتساپ نباید 0 اول شماره تلفن را وارد کنید. در عوض باید کد کشورتان را وارد نمایید.

لازم نیست اینکار را هم به صورت دستی انجام دهید، چراکه یک قسمت جداگانه برای وارد کردن کد کشور پیش از شماره تلفن قرار گرفته که در آن می توانید کشور خود را انتخاب کنید تا کد آن به صورت خودکار قبل از شماره تلفن شما ظاهر شود.

برای اطمینان از درست بودن کد کشور، دقت داشته باشید که کد کشور ایران +98 است. بنابراین شماره تلفن شما در واتساپ به صورت ——-912 98+ نمایش داده می شود.

خیلی از اوقات افراد به اشتباه کد و شماره تلفن را اشتباه وارد می کنند به همین خاطر نمی توانند پیامک کد فعالسازی واتساپ را دریافت نمایند.

. ضعیف بودن سیگنال اینترنت

خیلی از مواقع سیگنال ضعیف اینترنت باعث می شود تا ارتباط شما با سرور واتساپ به خوبی برقرار نشود، و اصولا شماره تلفن معرفی شده توسط شما به دست شرکت نرسد که بخواهد برای آن پیامکی ارسال کند.

. فعال بودن شماره در یک گوشی دیگر

دقت داشته باشید که که واتساپ مانند تلگرام نیست که بتوانید از آن به صورت همزمان روی چندین دستگاه دیگر استفاده کنید. به ویژه اصلا نمی توانید از این پیامرسان به صورت همزمان روی دو گوشی استفاده کنید. از این رو اگر واتساپ با شماره تلفن شما روی گوشی دیگری نصب و فعال باشد، نمی توانید آن را روی گوشی خود آن را نصب و اجرا کنید. این موضوع یکی از رایج ترین دلایل عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ است.

. مسروقه بودن آیفون

یکی از علت های عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ توسط کاربران آیفون آن است که گوشی آنها ممکن است در دسته گوشی های مسروقه یا Jailbreak باشد. با توجه به غیر رسمی بودن حضور آیفون در ایران، برخی از کاربران به صورت نادانسته آیفون های Jailbreak خریداری می کنند. واتساپ با شناسایی این موضوع و تشخیص گوشی به عنوان مسروقه، کد فعالسازی پیامرسان را برای کاربر ارسال نمی کند.

. اختلال ارتباطی

ایران معمولا جزو کشورهای تحت تحریم آمریکا بوده و سرویس دهی شرکت های آمرکیایی در ایران چندان مناسب نیست. به این موضوع فیلترینگ واتساپ از داخل کشور را هم اضافه کنید. هر دو این موارد باعث شده اند تا دسترسی به سرویس واتساپ با اختلالاتی مواجه شود و روند دریافت پیامک از خود شرکت به این سادگی ها نباشد. در بسیاری از مواقع همین اختلالات عمومی هستند که باعث عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ می شوند.

امیدواریم توانسته باشیم پاسخ این سوال که ” چرا من نمی توانم پیامک فعالسازی واتساپ را دریافت کنم؟” را داده باشیم. اما دانستن علت مشکل را حل نمی کند. حال سوال اینجاست که چگونه این مشکل را برطرف کرده و بتوانیم کد فعالسازی واتساپ را دریافت کنیم؟ در ادامه همراه ما باشید.

چرا پیامک کد فعالسازی واتساپ برای من ارسال نمی شود
دریافت کد فعالسازی واتساپ

بهترین راه حل دریافت کد فعالسازی واتساپ

 راه حل های برطرف کردن مشکل عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ تا حد زیادی به علت های آن گره خورده اند. رایجترین راه حل ها برای برطرف کردن این مشکل آن است که ابتدا شماره تلفن وارد شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شماره تلفن و کد کشور را درست وارد کرده اید. سپس سیگنال اینترنت گوشی خود را چک کرده و مطمئن شوید که ارتباط اینترنتی با قدرت کافی برقرار است. همچنین می توانید واتساپ را به روز رسانی کنید و امیدوار باشید تا مشکل حل شود. حذف اپلیکیشن، ریست کردن گوشی و نصب دوباره آن ممکن است مشکل را برطرف کند.

اما در کنار این راهکارهای کلی، روش دیگری هم وجود دارد که بهترین و اصولی ترین راه حل این مشکل است. اگر با دریافت پیامک کد فعالسازی واتساپی مشکل دارید و راهکارهای عمومی هم چاره ساز نبوده اند، می توانید به سادگی واتساپ بیزنس را نصب کرده و به جای پیامک، درخواست تماس تلفنی کنید.

با نصب واتساپ بیزنس، این کماپنی به جای ارسال پیامک به منظور احراز هویت با شما تماس می گیرد. این تماس تلفنی به دو صورت می تواند باعث احراز هویت شما شود : اول اینکه یک صدای کامپیوتری از پشت خط کد شش رقمی واتساپ را برای شما می خواند تا آن را یادداشت کرده و وارد برنامه کنید، و دوم اینکه یک میسکال (تماس از دست رفته) روی گوشی شما می اندازد. سپس بعد از اجازه شما برای دسترسی به کال لاگ گوشی، واتساپ فهرست تماس ها را بررسی کرده و با دیدن میسکال خود هویت شما را به صورت اتوماتیک تأیید می کند.

بهترین راه حل دریافت کد فعالسازی واتساپ
دریافت کد فعالسازی واتساپ

جمع بندی

عدم دریافت کد فعالسازی واتساپ یکی از رایجترین مشکلاتی است که کاربران با این پیامرسان محبوب دارند. در این مقاله به اصلی ترین علت های این مشکل و بهترین راه حل آن اشاره کردیم. امیدواریم با در پیش گرفتن این راه حل ها، مشکل شما نیز حل شود.

کیان پرداز هوشمند توانسته با یکپارچه سازی واتساپ با نرم افزار سی آر ام یکی از کارآمدترین برنامه های مدیریت ارتباط با مشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد. کیان پرداز خود را موظف می داند تا در حل مشکلات برنامه، اعم از مشکلات ورود به حساب کاربری واتساپ به کاربران خود کمک کند.

برای خرید ماژول واتساپ کیان پرداز هوشمند به این صفحه مراجعه کنید.

آخرین مقالات


  Upload File

  درخواست خود را برای ما ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

   درخواست مشاوره

   درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.