به دلیل اختلال مخابراتی خواهشمند است از طریق شماره 09198906850 با ما در ارتباط باشید

داینامیک 365 چیست؟

داینامیک 365 نرم افزاری برای مدیریت ارتباط با مشتری است که توسط شرکت مایکروسافت در دو نسخه تجاری و پیشرفته ‌ارائه شده که هر کدام شامل ماژول های عملیاتی متفاوتی است.

مایکروسافت داینامیک ۳۶۵

داینامیک 365 محصولی برای مدیریت ارتباط با مشتری است که شامل بخش های مختلف برای سازمان دهی، حفظ و نگهداری اطلاعات سیستم های تجاری و مدیریتی است. Microsoft Dynamics 365 یک پلتفرم برای برنامه های کاربردی-تجاری است که اجزای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) را به همراه برنامه های کاربردی بهره وری و ابزارهای هوش مصنوعی ترکیب می کند. نرم افزار داینامیک 365  یکی از مجموعه نرم افزار های Microsoft  از بین نرم افزای های متعددی است که قبلا عرضه کرده است (Dynamics AX ,Dynamics ERP, Dynamics CRM ,…). Dynamics 365 نسخه کامل و بهینه سازی شده و ترکیبی از محصولات قبلی شرکت Microsoft (Dynamics CRM و Dynamics ERP) میباشد. نرم افزاری پویا که امکان سفارشی سازی و شخصی سازی نسبت به هر سیستم تجاری را دارد.دارای دو نسخه متفاوت پیشرفته (enterprise) و تجاری (Business) است که هر کدام دارای سطوح مختلفی از ویژگی ها و برنامه های کاربردی است.

نسخه تجاری (business edition)

نسخه “business” ترکیبی جدید از Microsoft Dynamics AX و Microsoft Dynamics CRM است که به تازگی توسعه یافته و از این دو، قدرت بالاتری دارد. مایکروسافت این نسخه را برای شرکت هایی با بیش از 250 کارمند، توصیه می کند. این نسخه شش ماژول دارد که عبارت اند از:

 •  Operation finance: این همان ماژول مالی درداینامیک Ax ( برای سازماندهی و نگهداری و… اطلاعات مالی) میباشد که در Dynamics 365 به صوت کامل تر و پیشرفته تری ارائه شده و به یکپارچه سازی اطلاعات و تصمیم گیری بهتر در یک سیستم مدیریتی کمک میکند. این ماژول قابلیت هایی از جمله مدیریت هزینه، مدیریت موجودی، تهیه منابع، مدیریت اطلاعات محصول و مدیریت حمل و نقل، تحلیل و بهینه سازی عملیات زنجیره تأمین و انبارداری را شامل میشود.
 •  Sales: ماژول فروش همان هسته اصلی ماژول فروش در Dynamics CRM است که مربوط به سازماندهی و حفظ و نگهداری اطلاعات در زمینه فروش محصول می باشد. به کمک ابزارهای این ماژول میتوانید روابط مستحکمی با مشتریان خود ایجاد کنید و روند فروش را از ابتدایی ترین مرحله یعنی (lead یا سرنخ فروش – مشتریانی که امکان خرید محصول از سازمان شما را داشته باشند) تا انتها یعنی ثبت سفارش توسط مشتری پیگیری کنید.
 •  Marketing: یک ماژول قدرتمند در ایجاد ارتباط بین مشتری های خود در زمینه ی بازاریابی محصولات بشمارمی آید. ماژول بازاریابی Microsoft Dynamics 365 برای جذب مشتری به شما کمک می کند تا کلیه اطلاعات مربوط به مشتری خود را جمع کرده و کمپین های بازاریابی را بطور موثر پیاده سازی و ارزیابی کنید. به عنوان مثال با استفاده از ویژگی های analyzing, reporting (تجزیه تحلیل و گزارش دهی) میتوانید میزان موفقیت در بازاریابی محصولات قبلی خود را برسی کنید؛ فعالیت های مشتری را زیر نظر داشته و برنامه ریزی جدیدی برای جذب مشتریان جدید با استفاده از اطلاعات این بخش طراحی کنید.
 •  Customer service: ماژول خدمات مشتری ویژگی ها و ابزارهای بسیاری را ارائه می دهد که سازمانها می توانند از آنها برای مدیریت خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند استفاده کنند. از جمله اینکه: مشکلات مشتری را پیگیری میکند، تمام اطلاعات مشتری در هر بخشی را نگهداری میکند، عملکرد و بهره وری را از طریق گزارش ها و داشبوردها (ابزاری تصویری برای گزارش وضعیت سازمان در هر لحظه) مدیریت میکند.
 •   Project service: برای مشاغل مبتنی بر پروژه، ماژول خدمات پروژه امکان تخمین و برنامه ریزی پروژه ها را در Dynamics 365 فراهم می کند. این ماژول خدماتی مانند: هزینه و درآمد پروژه را تخمین زده و پیگیری میکند، برای تمام بخش های پروژه زمان مشخصی را تخمین میزند، منابع مورد نیاز برای انجام پروژه را مشخص میکند، از گزارش ها و داشبورد های تعاملی برای نظارت بر شاخص های کلیدی عملکرد پروژه استفاده میکند…
 •  Field service : ماژول Field Service به سازمان ها کمک می کند تا سرویس های داخلی را به مکان های مشتری ارائه دهند. توسط این ماژول به مشکلات مشتری در کمترین زمان پرداخته میشود، تاریخ دقیق ثبت account و contact در سیستم ثبت میشود، با خدمات تماس در این بخش مشتریان از رفع مشکلاتشان آگاه میشوند.در این صورت میتوانید انتظارات مشتری را با کارایی بالایی برطرف کنید.

نسخه پیشرفته (enterprise edition)

این نسخه برای شرکت هایی که بین 250 تا 10 کارمند دارند، توسط مایکروسافت توصیه میشود. سه ماژول اصلی این نسخه عبارت اند از:

 •  Finance & Operations: یکی از ماژول های قدرتمند این نرم افزار ماژول سرویس است که امکان مدیریت و پیگیری تمام فعالیت های کاربران سیستم و مشتری را به شما میدهد.
 • Sales: این ماژول فروش مبتنی بر ماژول فروش در Dynamics CRM است که در این نسخه برای شرکت های کوچک SMB customers بهینه سازی شده است.
 • Marketing: یک ماژول قدرتمند در ایجاد ارتباط بین مشتری های خود در زمینه ی بازاریابی محصولات بشمارمی آید.

تفاوت Dynamics 365 با office 365

Dynamics 365 و office 365 محصولات کاملا متفاوتی هستند. office 365 سرویسی است که به صورت cloud ارائه میشود و مجموعه کاملی از محصولات قبلی Microsoft (word, Excel, PowerPoint, Outlook, One Note, Publisher, Planner, One Drive, Exchange, SharePoint, Access, Skype, Yammer, Teams) میباشد. این در حالیست که Dynamics 365  ترکیبی از نرم افزار های Dynamics CRM و Dynamics ERP می باشد؛ که همه ماژول ها و ویژگی های این دو مجموعه روی platform واحد Dynamics 365 ارائه شده است.

ایران با توجه به موارد تحریم ها فقط قابلیت های sales (فروش)  وmarketing (بازاریابی) و customer service (خدمت مشتری) قابل ارائه میباشد.

کلید واژه ها (keywords):

مدیریت ارتباط با مشتری/ ماژول های داینامیک365/ Dynamics 365 / Office 365

سوالات متداول

 1. آیا سیستم قابل ارایه شما نسخه ERP مایکروسافت می باشد؟

  خیر. محصول Dynamics 365 for sales می باشد که ارائه می گردد.

 2. آیا قابلیت Field service در ایران قابل استفاده است؟

  خیر. این قابلیت تنها بر روی سرویس های ابری مایکروسافت ارائه می گردد.

 3. تفاوت Dynamics 365 و Dynamics CRM چیست؟

  از سال ۲۰۱۸ نرم افزار Dynamics CRM به Dynamics 365 تغییر نام پیدا کرده است.

مشخصات و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

  ارتباط با کارشناسان، واتس اپ

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  پاسخگویی از طریق تلفن

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  آخرین مقالات


   Upload File

   درخواست خود را برای ما ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

    درخواست مشاوره

    درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.