به دلیل اختلال مخابراتی خواهشمند است از طریق شماره 09198906850 با ما در ارتباط باشید

Opportunity یا فرصت فروش در داینامیکس 365

موجودیت فرصت فروش نشان دهنده فروش بالقوه برای مشتریان فعلی یا جدید است. این به شما کمک می کند تا مطالبات تجاری آینده و درآمد فروش را پیش بینی کنید. برای نظارت بر استعلام مشتری موجود، می توانید فرصتی جدید را در Dynamics 365 ایجاد کنید تا بر مشتری فعلی خود نظارت داشته باشید، یا یک لید واجد شرایط را به یک فرصت تبدیل کنید. فروشندگان اغلب از فرصت ها برای پیگیری تعامل فروشی که در حال حاضر روی آن کار می کنند استفاده می کنند.

فرصت فروش مرحله تایید صلاحیت

می توانید درآمد تخمین زده شده، تخمین تاریخ خاتمه و رتبه بندی فرصت و همچنین مرحله ی فعلی فرصت را در نظر بگیرید. می توانید نام سرنخ فروش و نام فروشنده را پیگیری کنید. می توانید فعالیت های مربوط به فرصت فروش، مانند تماس تلفنی، پیام های ایمیل و وظایف را نیز زیر نظر بگیرید.

فرصت فروش مرحله توسعه

یک فرصت فروش باید با یک حساب یا مخاطب در ارتباط باشد. یک حساب و یک مخاطب ممکن است به چندین فرصت پیوند داشته باشد. فرصت ها حاوی اطلاعات رقبا هستند که به شما در تجزیه و تحلیل و یافتن استراتژی های فروش موثر کمک می کند.

فرصت فروش مرحله پیشنهاد

هر فرصت فروش ممکن است با چندین محصول در ارتباط باشد. ارتباط بین یک فرصت و محصول توسط موجودیت فرصت فروش محصول نشان داده می شود.

بعد از مشخص شدن اینکه مشتری آینده یا مشتری موجود فعلی خواستار محصول  یا خدمات است، ممکن است فرصت فروش را ببندید. با بستن یک فرصت، آن را غیرفعال می کنید، اما آن را حذف نمی کنید. این گزینه به شما امکان می دهد که بعداً دوباره آن را باز کنید. وقتی فرصتی را می بندید، یک موجودیت به نام فعالیت بستن فرصت ایجاد می شود که توسط موجودیت بستن فرصت نشان داده شده است. شما می توانید از این موجودیت برای ذخیره اطلاعات در مورد درآمد، علت بستن فرصت، تاریخ بسته شدن و اطلاعات رقیب استفاده کنید. همچنین حاوی اطلاعاتی درباره کاربری است که این فرصت را ایجاد کرده است.

فرصت فروش مرحله بستن

موجودیت هایی که می توانند برای ارائه مجموعه ای کامل از اطلاعات مربوط به تعامل فروش با فرصت فروش در ارتباط باشند عبارتند از: فعالیت ها، یادداشت ها و پیوست ها، رقبا، نقل قول ها، سفارشات و ادبیات فروش.

فرصت های فروش در Microsoft Dynamics 365 گزارشات اصلی ثبت شده در روند فروش هستند و اطلاعات فروش بالقوه ازیک مشتری خاص را به تیم فروش ارائه میکند. ایجاد فرصت فروش و ترقی آن، پتانسیل فروش را اضافه می نماید.

علاوه بر ایجاد پتانسیل فروش بیشتر، فرصت ها به سازمان ها این امکان را می دهند تا با ردیابی فروش درمنابع لید و منابع کمپین، نتیجه تلاشهای بازاریابی را پیگیری کنند. به همین ترتیب، وقتی فرصت فروشی از دست می رود، دلایل ازدست رفتن او واطلاعات رقبا قابل پیگیری هستند.

سازمان هایی که کاتالوگ را متناسب با نیازهای خود می دانند می توانند به صورت اختیاری از کاتالوگ محصول استفاده کنند.

تعریف فیلد های Opportunity در Dynamics 365

بیشتر سازمان ها از این فیلد های اصلی برای نشان دادن پیشرفت یک فرصت استفاده می کنند؛ گرچه فیلد های دیگری نیز وجود دارد.

 • تاریخ تخمینی بستن فرصت:

وارد کردن این تاریخ به سازمانها این امکان را می دهد تا ببینند چه موقع ممکن است درآمد بالقوه پیاده سازی شود یا چه زمانی نیاز به اختصاص منابع است. می توان از آن برای راه اندازی اتوماسیون استفاده کرد.

 • درآمد تخمین زده شده:

می توان آن را بصورت دستی توسط مدیر فروش یا سیستم تولید شده از طریق کاتالوگ محصولات وارد کرد. این مقدار در گزارش خط فروش استفاده می شود.

 • وضعیت (Status):

باز (Open)، در حال انجام (In Progress)، در حالت آماده باش (On Hold)، برنده (Win)، گمشده (Lost)، برون سپاری (Out-Soled)، لغو شده (Cancelled)

 • مالک:

نشان می دهد که چه کسی مسئول این فرصت فروش است. وظایف مالک می تواند برای یک کاربر خاص و یا یک تیم باشد. مالکیت را می توان با ویرایش این قسمت و یا با استفاده از دکمه Assign در نوار فرمان تغییر داد.

 • موضوع:

اگر فرصت فروش از یک لید شایسته ایجاد شود، موضوع Opportunity از داده های موجود در فیلد سرنخ فروش استفاده می كند. این موضوع نام فرصت است و می تواند آنچه را که به آن علاقه مند هست را شامل شود.

 • سرنخ فروش:

بسته به الگوی تجاری شما، فرصتها می توانند با یک مخاطب یا یک حساب کاربری یا هر دو در ارتباط باشند. ارتباط یک فرصت با مشتری مناسب به سازمانها امکان می دهد تا تجارت بالقوه، برنده و از دست رفته را با مشتریان خاص دنبال کنند. این رابطه همچنین به سازمانها اجازه می دهد تا کلیه فعالیتهای مربوط به فرصتها را در سطح مشتری پیگیری کنند.

 • آیتم های خط محصول (Product Line):

اگر سازمان شما از کاتالوگ محصولات استفاده می کند، اینجاست که می توانید محصولات را با Opportunity گره بزنید. محصولات مرتبط با یک فرصت به پیش فاکتور ها، سفارشات، فاکتورهایی که از این فرصت ایجاد می شوند، می روند.

 • لیست قیمت:

اگر از کاتالوگ محصولات استفاده می کنید و می خواهید محصولات را به یک فرصت اضافه کنید، باید لیست قیمت را پیکربندی کنید و در این فیلد قرار دهید.

 • درآمد:

درآمد ارائه شده توسط کاربر و یا محاسبه شده توسط سیستم

 • پیش فاکتورها:

از محصولات ثبت شده در یک فرصت فروش، پیش فاکتور ایجاد کنید. هر کالایی که در قسمت Product Line قرار دارد به طور خودکار به Quote اضافه می شود.

کلید واژه ها

Opportunity-فرصت فروش- فروش بالقوه- تعامل فروش- نقل قول ها-Product Line- Quote

سوالات متداول

 1.  آیا امکان اختصاص یک فرصت فروش به تیم فروش وجود دارد؟

  بله براساس شرایط قابلیت تخصیص آن به تیم فروش وجود دارد.

 2.  آیا امکان مشخص نمودن رقبا برای یک فروش وجود دارد؟

  بله براساس هر فرصت فروش می توان رقبای هر مورد را جهت قوی تر‌نشان دادن توان فروش مشخص نمود.

 3. آیا گزارش گیری بر مبنای فرصت های فروش وجود دارد؟

  بله گزارشات کاملی برای تمامی فرصت های فروش وجود دارد.

مشخصات و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

  ارتباط با کارشناسان، واتس اپ

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  پاسخگویی از طریق تلفن

  کارشناسان ما روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰ پاسخگوی شما می باشند.

  آخرین مقالات


   Upload File

   درخواست خود را برای ما ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

    درخواست مشاوره

    درخواست مشاوره خود را ارسال نمایید، کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.